Yatağan’da silvikültür tatbikatı gerçekleştirildi

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Yatağan ilçesinde, 3 orman işletme müdürlüğünün teknik elemanlarının katıldığı silvikültür tatbikatları yapıldı.

Yatağan’da silvikültür tatbikatı gerçekleştirildi

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü 2020 yılı ‘Silvikültür Eğitim Programı’ kapsamında arazide uygulamalı eğitim yapıldı.

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü Menteşe Çayı İşletme Şefliği sorumluluk sahasındaki Şeref Mahallesi’nde gerçekleştirilen eğitime, Muğla Bölge Müdürü Yasin Yaprak, Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Dursun, Silvikültür Şube Müdürü Recai Şenel, şube müdürleri, teknik elemanlar ile Yatağan, Milas ve Kavaklıdere İşletmelerinin müdürleri ve teknik elemanları, danışman mühendisleri, orman muhafaza memurları ve işçiler katıldı.

Silvikültür Şube Müdürü Recai Şenel koordinasyonunda yapılan tatbikatlarda, doğal gençleştirme, suni gençleştirme, sıklık bakımı, ilk aralama bakımı ve budama konularında eğitim verildi.

Yatağan Orman İşletme Müdürü Mustafa Oral, tatbikat hakkında yaptığı açıklamada, “Ev sahipliğimizde gerçekleştirilen sivil kültür tatbikatı çok verimli geçti. Tatbikat sayesinde orman işçiliği yapanlara hem de teknik personele uygulamalı geniş bilgiler veriliyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68