Yatağan’da “Ulusal Herkes İçin Spor Ve Sağlık Günleri”

Yatağan’ın Bozüyük Mahallesi’nde Avrupa Spor Haftası kapsamında "Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri" etkinliği açılış töreniyle gerçekleştirildi.

Yatağan’da “Ulusal Herkes İçin Spor Ve Sağlık Günleri”


 

Her yıl 23-30 Eylül tarihlerinde kutlanan Avrupa Spor Haftası kapsamında yapılacak tüm etkinlikleri Avrupa Delegasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonunun koordinasyonunda gerçekleştirildi.  Yatağan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kamuran Adalı, Yatağan Belediye Başkan Vekili Ahmet Yunus Tuna, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, AK Parti Yatağan İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Göktepe, antrenörler, Gençlik Liderleri ve Sporcuların katılımıyla Bozüyük Kültür Merkezinde saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla birlikte başladı.

Bozüyük Kültür Merkezinde gerçekleşen etkinlikler Muğla Büyükşehir Okçularının ve Yatağan tekvando takımının gösterileri ile penaltı vuruşları, voleybol, hokey, halk oyunları, ve geleneksel Çocuk oyunlarından olan halat çekme ile yapıldı. Sporcular ile birlikte Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar ve Yatağan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kamuran Adalı da oyunlara katılarak genç sporcularla birlikte hokey oynayıp halat çekme yarışına katıldılar.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68