Yatağan’da üretim tatbikatları yapıldı

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde üretim tatbikatları, 12 Orman İşletme Müdürlüğü teknik elemanları ve orman işçilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yatağan’da üretim tatbikatları yapıldı

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde 2019 yılı üretim tatbikatları 12 Orman İşletme Müdürlüğü teknik elemanları ve işçilerin katılımıyla Yatağan ilçesine bağlı Alaşar Mahallesi’nde yapıldı.

Tatbikatlara Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, Bölge Müdür Yardımcısı Enver Demirci, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Önder Sermet, Yatağan Orman İşletme Müdürü Eşref Şen, diğer ilçelerin orman işletme müdürleri ve işletme müdür yardımcıları, orman işletme şefleri, orman muhafaza memurları, üretimde çalışan orman işçileri ile kooperatif başkanları katıldı.

Gerçekleştirilen Üretim tatbikatında damgada dikkat edilecek hususlar, üretimde verimliliği arttırma, standartlara uygunluk, kaliteli üretim, ürün zayiatlarının en aza indirilmesi ile iş sağlı ve güvenliği konuları anlatılarak uygulamalı olarak tatbik edildi. Yapılan uygulamalarda üretime konu edilen ağaçlar üzerinde kesme ve boylama teknikleri gösterildi. Ayrıca tatbikatta piyasanın isteklerine göre standardizasyona da dikkat edilerek kesilen ağaçtan en yüksek verimliliğin nasıl sağlanacağı uygulamalı olarak anlatıldı. Ayrıca FSC sertifikasyonu ile ilgili uygulanması gereken konular hakkında bilgi verildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER