Yatağan’da “Ürün bazlı gıda denetim seferberliği” başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan "Ürün bazlı gıda denetim seferberliği" Yatağan ilçesinde uygulanmaya başladı.

Yatağan’da “Ürün bazlı gıda denetim seferberliği” başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan “Ürün bazlı gıda denetim seferberliği” Yatağan ilçesinde uygulanmaya başladı. İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Menek ve Gıda Kontrol Görevlileri tarafından ürün bazlı gıda denetimleri gerçekleştirildi.

Yapılan denetimlerle ilgili bir açıklama yapan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Menek, ilçe müdürlüğünde görev yapan gıda kontrol görevlileri ile birlikte üretimden tüketime, tarladan sofraya kadar ürünlerin denetlendiğini, vatandaşın güvenilir gıdaya ulaşımı için özverili çalışmalar yürüttüklerini, halk sağlığının güvenliği için denetimlerin hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

Menek, denetimlerde görülen aksaklıklar konusunda öncelikle işletmelere süre verildiğini, gerektiği hallerde idari yaptırım uygulandığını ve yine gerekli görülen hallerde numune aldıklarını dile getirdi.

Şuana kadar 20 denetimin gerçekleştirildiğini ve seferberlik boyunca 40 denetimin yapılmasının planlandığını belirten Menek, numuneler analiz edildikten sonra uygunsuzluk tespit edilmesi halinde yasal işlem uygulandığına dikkat çekti.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68