YATAĞAN’DA UYUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ COŞKULU BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı'nca, okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin yüz yüze uyum eğitimleri bugün başladı. Uyum haftası kapsamında Yatağan İlçesinde 581 okul öncesi ve 560 ilkokul 1. Sınıf öğrencisi rengarenk balonlarla süslenen sosyal mesafeli sınıflarında  öğretmenleriyle buluştular.  

YATAĞAN’DA UYUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ COŞKULU BAŞLADI

Türkiye genelinde Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri için uygulanan uyum haftası eğitimleri bu sabah başladı. Yatağan ilçesinde okullarına aileleriyle gelen minik  öğrenciler, okula başlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadı. Eğitim öğretim faaliyetleri sırasında okullarda alınması gereken tedbirlere ilişkin olarak hazırlanan "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi"  kapsamında maske ve dezenfekatan uygulaması yapılarak okula alınan öğrenciler özenle süslenen sosyal mesafeli sınıflarda öğretmenleriyle buluştular.  Öğrencilerin yeni okullarına daha kolay uyum sağlamaları amacıyla okullarda çocuk-aile-öğretmen tanışma etkinlikleri, okul ile eğitim ortamını tanıma ve arkadaşlarıyla oyun oynayarak kaynaşmaya yönelik etkinlikler yapılıyor.  3 gün sürecek olan uyum çalışmalarında oyun ve açık hava etkinliklerine ağırlık veriliyor.

Uyum haftası etkinliklerini yerinde görmek için okulları ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, okula yeni başlayan anasınıfı ve ilkokul 1. Sınıf öğrencileri ile bir araya geldi. Okul önlerinde heyecan içinde çocuklarını okula getiren öğrenci velileri ile sohbet eden İlçe Müdürü Alemdar, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan  "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi"  kapsamında tüm okulların ve sınıfların hazır hale getirildiğini belirterek, “3 gün sürecek uyum haftası programı ile öğrencilerimizin  oyun temelli etkinliklerle okula aidiyet duygusunu arttıran faaliyetlere yer verilecek. Öğretmenlerimizin gözetiminde öğrencilerimizin oyun, drama, sosyal ve sportf etkinlikler yoluyla öğrenme ortamını, okulunu, sınıfını, arkadaşlarını tanıması  ve okul kurallarını öğrenmesi sağlanacak. Öğrencilerimize ve velilerimize salgın tedbirleri kapsamında maske kullanımı, hijyen, fiziki mesafe, kişisel temizlik, sağlıklı beslenme, uyku düzeni, özbakım vb konularda bilgilendirme yapılacak. Okul rehber öğretmenlerimiz ve psikolojik danışmanlarımız da uyum çalışmaları sürecinde etkinliklere aktif olarak katılıyorlar.” dedi.

581 okul öncesi ve 560 1. Sınıf öğrencisinin bu sene okula başladıklarını ve uyum etkinliklerine katıldıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Alemdar,  6 Eylül tarihinden itibaren yüz yüze ve tam zamanlı olarak tüm sınıf kademelerinde yüz yüze eğitime başlanacağını söyledi.

Uyum haftasının ardından 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayacak olan 2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci dönemi  21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek.

İkinci dönem, 7 Şubat 2022 Pazartesi başlayacak ve 17 Haziran 2022 Cuma sona erecek.

İlk ara tatil 15-19 Kasım, ikincisi ise 11-15 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Yarıyıl tatili, 24 Ocak 2022 Pazartesi başlayıp 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanacak.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68