Yatağan’da yağmurla mücadele

Yatağan’da bugün öğle saatlerinde başlayan ve etkisini arttırarak devam eden sağanak yağışta çoğu iş yerine ve evlere su bastı. Vatandaşlar belediyenin gerekli önlemleri almadığını belirterek tepki gösterdi.

Yatağan’da yağmurla mücadele

Bugün öğle saatlerinde şiddetini artıran yağmur sonucu kentte su baskınları yaşandı. İnönü Bulvarı’nda bulunan bir büfenin giriş katında su giderinin  tıkanması sonucu su baskını yaşandı. Belediye ekipleri bölgede vidanjör yardımıyla su tahliyesine başladı. Vatandaşlar ve işyeri sahibi geç müdahale edildiğini söyleyerek ekiplere tepki gösterdi.

DÜKKANLARINA SU BASAN YURTTAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Dükkanına su basan iş yeri sahibi tüm eşyalarının zarar gördüğünü belirterek "Yağmur daha başladığında durum belliydi, su gideri taştı. Belediyeyi çok aradık en sonunda  geldi, Sonuçta sular geri gelmişti ve iş yerimizin içine kadar girdi. Buranın alt yapısı düzeltildi diye biliyorduk, ama öyle olmamış. Bilgisayarımız, barkod sistemimiz, dolaplarımız bozuldu. Yağmur durana kadar dükkanımdan nöbet tutmak zorunda kaldım. Bu maddi manevi hasarın sorumlusu kim şimdi. Ne yapacağımı bilmiyorum" dedi.

Elif Ertan

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2021, 21:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90