Yatağan’da yaz Kur’an kursları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yaz Kur'an kursları başladı. Yatağan’da geçen sene bin 700 çocuğun gittiği kursların bu yılki teması "Haydi çocuklar, camiye koşalım Kur'an'la buluşalım" olarak belirlendi.

Yatağan’da yaz Kur’an kursları başladı
 Yatağan İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz, muhabirimize yaptığı açıklamada, geçen sene düzenledikleri yaz Kur’an-Kerim kurslarına, bin 700 öğrencinin katıldığını bildirdi.

“Bu seneki kurslara katılımın daha fazla olmasını bekliyoruz” ifadesini kullanan Yılmaz, yaz Kur'an kurslarının üç dönem olarak düzenleneceğini söyledi.

Kursların ilk döneminin bugün başladığını belirten Yılmaz, kursların dört haftasının Ramazan ayına denk geldiğine dikkat çekti.

Geçen yıl da kursların belli bir dönemini Ramazan ayına denk geldiğini hatırlatan Yılmaz; “Ramazanda acaba öğrenci sayısı düşer mi diye endişe ediyorduk. Düşmedi. Bu sene de Ramazan ayının bereketiyle daha fazla çocuğumuza, gencimize ulaşmaya çalışacağız” diye konuştu.

Yaz Kur’an kurslarına katılım yaşına ilişkin bilgi veren Yılmaz, 22 Ağustos’ta sona erecek olan kurslara, çoğunlukla 10-14 yaş arası çocukların geldiğini, ancak herhangi bir yaş sınırının olmadığını belirtti.

Kadrolu Kur’an-ı Kerim kursu öğretici bulunan Yatağan’daki tüm camilerde kursun açıldığını ifade eden Yılmaz, muhabirimize yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“2 ay süresince görevlilerimiz, çocuklarımızı şefkatle ve hoşgörüyle kucaklayacaklar. Yüce ve güzel dinimizi, öğretecekler. Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin güzel ahlakı, iman ve ibadet esasları ile tanıtılmasının amaçlandığı kurslarımızın yanı sıra, çocuklarımızın yaz tatillerini en iyi şekilde geçirebilmeleri için sosyal ve sportif faaliyetler gerçekleştireceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2014, 18:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
gülnida öner
gülnida öner - 7 yıl Önce

Yani benim orada doğdum bir şey diyemem ama nasip olursa orada okuyacağım allahım işi yani sevgiler

SIRADAKİ HABER

banner68