Yatağan'da Yeşil Doğamızı Koruyalım Konseri

Grup İsveçliler tarafından Akyaka ve Marmaris gibi turizm belde-lerinde gerçekleştirilen 'Yeşil Doğamızı Koruyalım Konserleri'nin üçüncüsü Pazar akşamı Yatağan Amfi Tiyatro'da yapıldı. Yatağan Belediyesi işbirliğinde organize edilen konserde grup üyelerinin yanı sıra mahalli sanatçılar da sahnedeki yerlerini aldı.

Yatağan'da Yeşil Doğamızı Koruyalım Konseri
 Roberto Gonzalez, Fikret Çeşmeli, Richard Sseruwagi ve Vladimir Dikanski'den oluşan 'Grup İsveçliler', 12 Temmuz'da Akyaka'da, 13 Temmuz'da ise Marmaris'te organize edilen konser programının ardından 14 Temmuz Pazar günü Yatağanlılarla bir araya geldiler.

'Yeşil Doğamızı Korulayım' isimli konserde grup üyelerinin yanı sıra mahalli sanatçılar da hünerlerini sergilerken, saat 21:00'de düzenlenen konser ilgi çekti.

Yatağan Belediyesi işbirliğinde organize edilen konserde yerli ve yabancı pek çok parça seslendirilirken, konsere katılanlar arasında Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık'ın yanı sıra daire amirleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri de yer aldı.

Etkinlik hakkında bilgi aldığımız grup üyeleri tarafından yapılan açıklamada; “Benzer konserleri daha önce Akyaka ve Marmaris'te düzenledik. Amacımız güzel vakit geçirmek ve bunu yaparken de yeşil doğanın önemine vurgu yapmak” denildi.

Ayrıca konser sonunda Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, grup üyelerini plaketle ödüllendirildi.

Düzenlenen konserin Yatağanlılar için farklı bir deneyim olduğuna vurgu yapan Başkan Işık; “Öncelikle Grup İsveçliler'e ilçemizde düzenlenen organizasyon nedeniyle teşekkür ediyorum. Aynı etkinlik daha önce de Akyaka ve Marmaris gibi turizm merkezlerinde de düzenlenmişti.

Konserin soysal içeriği bizler için büyük önem arz ediyor.

'Yeşil Doğamızı Koruyalım' adıyla düzenlenen konserlerin toplum bilinci oluşmasında etkili olmasını umuyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2013, 19:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali veli
ali veli - 6 yıl Önce

yatağanı katleden, mermercilere ve çimentoculara gösterdiği destek sonrası haşmetin bu sözleri gülünç

SIRADAKİ HABER