Yatağan’da zeytincilik eğitimi düzenlendi

Yatağan Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Şeref ve Esenköy mahallelerinde uzmanlar tarafından zeytincilik eğitimi verildi.

Yatağan’da zeytincilik eğitimi düzenlendi

Yatağan Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Şeref ve Esenköy mahallelerindeki zeytinliklerde düzenlenen eğitimde, Bornova Zeytincilik Araştırma Enstitüsünden gelen uzmanlar tarafından budama teknikleri, bakım, hasat, gübreleme ve ilaçlama konularında eğitim verildi.
Eğitimlere, Yatağan Tarım ve Orman Müdürü Ayşe Didem Biber, Bitkisel Üretim Şube Müdürü Süreyya Can, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Levent Uyan, Bornova Zeytincilik Araştırma Enstitüsünden Ziraat Yüksek Mühendisi Özgür Dursun, Yatağan ve Menteşe Tarım ve Orman Müdürlüklerinin personelleri ve çiftçiler katıldı.
Özgür Dursun, eğitimde, budamanın İlk yıllarda başlanılması gerektiğini belirterek, zeytin bahçelerinin hangi dönemlerde ilaçlanması ve gübrelenmesi konusunda bilgi verdikten sonra üreticilere şekil budaması ve verim budaması konusunda teknikler gösterdi.
Esenköy Mahallesi’nde devam eden budama çalışmasından sonra Ayşe Didem Biber ilçedeki zeytin ve meyve ağaçlarında budama çalışmalarının devam edeceğini söyledi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68