Yatağan’daki orman yangınları kısa sürede söndürüldü

Yatağan ilçesinin Hisarardı ve Gökpınar mahallelerindeki orman yangınları, havadan ve karadan müdahalelerle kısa süre içerisinde söndürüldü.

Yatağan’daki orman yangınları kısa sürede söndürüldü

Aydın’ın Çine ilçesinde başlayan orman yangını, kısa süre içerisinde rüzgarın etkisiyle büyüdü. Yangının Hisarardı Mahallesi’ne yönelmesi üzerine bölgeye çok sayıda ekip yönlendirildi. Yangın sırasında, geçtiğimiz günlerde Hacıveliler Mahallesi’nde başlayıp çevre mahalleleri etkileyen orman yangını hakkında incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gelen AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan ve beraberindekiler de Hisarardı Mahallesi’ne geçti.

Yangına havadan ve karadan müdahale edilerek kısa süre içerisinde söndürülmesi sağlanırken, bölgede soğutma çalışmaları sürüyor.

Öte yandan, gece saatlerinde de Gökpınar Mahallesi’nde de bir orman yangını çıktı. Yangının hemen ardından, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü ve Belediye Başkanı Mustafa Toksöz de bölgeye giderek, yangına müdahalenin koordinasyonuna destek verdiler.

Yangın ihbarından sonra bölgeye gelen ekipler, yangının büyümesine engel olarak, kısa süre içerisinde söndürülmesini sağladı.

Bu bölgede de soğutma çalışmaları sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68