Yatağan'daki Tescilli Tek Park

Yatağan'daki Tescilli Tek Park

Yatağan'daki Tescilli Tek Park

Yatağan Akyol Mahallesi Åžarlak Mevkii'nde bulunan belediyeye ait parkın işletmecisi Gürsel Topuz'un önceki gün gazetemize yaptığı “çifte standart” açıklamasının ardından parkın tescilli olduğu ortaya çıktı.

Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ve Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından 2002 yılında tescil edildiği için herhangi bir çalışma yapılmasının söz konusu olmadığını açıklayan Belediye Başkan Vekili Tarcan Oğuz, parkta tuvalet ve çevre düzenlemesi yapabilmek için gerekli izin müracaatlarını yaptıklarını, çalışmalara en kısa sürede başlayacaklarını söyledi.

Oğuz yaptığı açıklamada, “Ahi Ebu Bekir Parkı, ilçemizdeki tescilli olan tek park. Bu nedenle kurul izni olmadan hiçbir şey yapamıyoruz. Zaten bu park işletmeye verilirken aylık 30 TL kira karşılığında kiraya verilmiştir. Parkın hemen yanındaki türbe ile birlikte bir de adak kesme yeri yapılarak parkın çehresi değişecektir. Öte yandan 2012 yılı itibariyle Erentepe'de bulunan adaklık da tescil edildi ve her iki tescil edilen alanda çalışma yapabilmek için izin talebimizin cevaplanmasını bekliyoruz. Yatağan'daki hiçbir işletmeciye farklı bir uygulama yapmamız söz konusu olamaz, sanırım ortada bir yanlış anlaşılma oldu. İşlemler tamamlanır tamamlanmaz tüm ekiplerimizle bu parkımız için ne gerekiyorsa yapılacaktır” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90