Yatağan’daki vaka sayıları yeniden korkutucu boyutlara geldi

Yatağan ilçesindeki aktif pozitif vaka sayısı ve buna bağlı olarak temas nedeniyle tedbir amaçlı karantinaya alınanların sayısı, tehlikeli boyuta geldi.

Yatağan’daki vaka sayıları yeniden korkutucu boyutlara geldi

Edinilen bilgiye göre, Yatağan ilçesindeki aktif pozitif sayısı uzun bir aradan sonra yeniden tehlikeli noktaya ulaştı. Şuan için ilçedeki pozitif sayısının 30’u geçtiği öğrenilirken, buna bağlı olarak temas nedeniyle tedbir amaçlı karantinaya alınanların sayısı 200’ü geçti.

İlgili kurumlar, denetimleri artırarak vatandaşları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hakkında uyarırken, uyarılara rağmen maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralına uymayanlara cezai işlemler sürüyor.

Öte yandan, yetkililer özellikle mevsim şartlarının bozulmasıyla bulaşıcı hastalıkların arttığı bu dönemde, vatandaşların daha dikkatli olması gerektiğini, mümkün olduğunca kalabalık ortamlardan kaçınılması gerektiğini belirttiler.

Öte yandan, Yatağan Belediyesi toplantı salonunda esnafların katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya katılarak karantinaya alınanların, salı günü (bugün) teste tabi tutulacakları, buradan çıkan sonuçlarla vaka sayısında artış yaşanacağı endişesi sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68