Yatağan’daki vaka sayıları yeniden tehlikeli noktaya geldi

Yatağan ilçesinde yeniden artışa geçen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tehlikeli noktaya ulaştı. İlçedeki aktif pozitif sayısının 200’lere dayandığı öğrenildi.

Yatağan’daki vaka sayıları yeniden tehlikeli noktaya geldi

Son zamanlarda aşılamanın artışıyla birlikte eski korkulu günlerinden uzak bir grafik çizen yeni tip koronavirüs (Kovid-19), vatandaşların eskisi gibi önlem almamasıyla yeniden artışa geçti.

Yatağan ilçesinde, şuan yaklaşık 200 hastanın Kovid-19’e yakalandığı öğrenilirken, temaslı olan yaklaşık 500 kişinin de tedbir amaçlı karantinada olduğu öğrenildi. Öte yandan, son 2 hafta içerisinde entübede tedavi gören üç hastanın da hayatını kaybettiği bilgisine ulaşıldı.

Yatağan Sağlık Müdürlüğü, Yatağan Devlet Hastanesi ve sağlık ocaklarındaki aşılama çalışmaları aralıksız sürerken, ilçede en az 1 aşı olan kişi oranı yüzde 84’e ulaşırken, tüm aşılarının olanların sayısı ise yüzde 71’e ulaştı. Bu oranla Yatağan, Muğla’nın ve Türkiye’nin aşılama oranındaki en başarılı ilçelerinden biri olurken, yetkililer vatandaşları aşılarını olmaya davet ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68