banner80

Yatağan’daki vaka sayısı tehlikeli boyuta ulaştı

Yatağan ilçesindeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığına yakalanan kişi sayısı, Kurban Bayramı’nda 4 kişi artarak, 18’e ulaştı.

Yatağan’daki vaka sayısı tehlikeli boyuta ulaştı

Tüm Türkiye’yi etkisi altına aldığı dönemlerde Yatağan ilçesinde tek tük karşılaşılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) son 2 hafta içerisinde ilçede tehlikeli sayılabilecek seviyelere yaklaştı.

Yatağan ilçesinden Manisa’daki bir düğüne giderek virüse yakalanan bir kişinin ilçede yaydığı hastalık, çarşamba akşamı itibarıyla 14 kişiye bulaştı. Karantina altına alınan hastalardan birinin entübe tedavisi gördüğü öğrenildi.

Öte yandan, Kurban Bayramı’nda rahatsızlanan 4 kişinin sağlık kuruluşlarına başvurması üzerine yapılan testlerde, dördünün de koronavirüse yakalandığı tespit edildi.

Son vakalarla birlikte ilçedeki aktif pozitif vaka sayısı 18’e ulaştı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayram Soykan
Bayram Soykan - 9 ay Önce

Hemen karantina uygulansin

covid 19
covid 19 @Bayram Soykan - 9 ay Önce

insanlar zaten karantına da oluyor kime karantina uygulansın

Binnaz Kocatepe
Binnaz Kocatepe - 9 ay Önce

Normalleşme denildi kurallar esnetildi insanlar tedbirsiz davrandı semt pazarları açıldı. Bunların sonucunda ne olması bekleniyordu. İkamet ettiğim apartmanda çıkan vakadan sonra belediyeyi arayın dezenfektan çalışması için ekip talep ettiğimde bayram tatili dolayısıyle ekip olmadığı söylendi. Ekiplerin gelmesi için başkanı aramak durumunda kaldım. Yorum ce değerlendirmeyi buyrun siz yapın.

SIRADAKİ HABER

banner68