Yatağan’dan Ekrem İmamoğlu’na büyük destek

CHP ve İYİ Parti Yatağan başkanlıkları, 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’na bağışta bulundu.

Yatağan’dan Ekrem İmamoğlu’na büyük destek

Cumhur İttifakı’nın itirazı üzerine 23 Haziran 2019 tarihinde yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için Hazine’den partilere yardım yapılmayacağı için Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu için ülke genelinde bağış kampanyası başlatıldı.

Kampanyaya destek veren Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin Yatağan başkanlıkları, İş Bankası Yatağan Şubesi önünde bir araya gelerek bağışlarını Ekrem İmamoğlu için oluşturulan bağış hesabına gönderdiler.

Bağış kampanyasının ardından ortak açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz ve İYİ Parti İlçe Başkanı Sadet Kocasarı, “Biz gerçek demokrasinin inşa edileceği günlerin yakın olduğuna inanıyor ve onun için çabalıyoruz. Gerilimin olmadığı, insanların birbirini dinlediği, anladığı, birlik ve beraberlik ile uzlaşmacı bir dilin hakim olduğu Türkiye'nin artık çok yakın olduğu inancı ile sandığa güveniyoruz 23 Haziran'da İstanbul seçmeninin hassasiyetini sandığa yansıtacağını biliyoruz. İktidar belediyeleri kaybetmişti, artık bu süreçten sonra itibarını kaybedecektir. Bu seçimlere parti ve adaylar seçim yardımı olmadan girecekler. Takdir edersiniz ki bu iktidar adayı için problem olmayacak ancak Ekrem İmamoğlu için zorlayıcı bir süreç olacaktır. İşte bu yüzden, CHP ve İYİ Parti olarak az çok demeden üyelerimizin yardımı ile toplayacağımız tutarı Cumhuriyet Halk Partisi hesaplarına aktarmaktan onur ve gurur duyacağız” diye konuştular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56