Yatağan'dan Tüm Yurda Canlı Yayın

TRT Müzik ekranlarında izleyiciyle buluşan Efenin Türküsü adlı müzik programının Pazartesi günü Yatağan Amfi Tiyatro'da çekilen bölümü tüm yurtta naklen yayınlandı.

Yatağan'dan Tüm Yurda Canlı Yayın
 Ege Bölgesi müziklerini canlı yayınla ekranlara taşıyan Efenin Türküsü adlı müzik programının bu haftaki bölümü Yatağan'da çekildi.

Pazartesi günü saat 21:30'da amfi tiyatroda çekilen programa Yatağanlılar yoğun ilgi gösterirken, programı takip edenler arasında Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık'ın yanı sıra siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yer aldı.

Programın sunumunda yapılan konuşmalarda Yatağan'ın ahi ve Yörük kültürüne vurgu yapılırken, programda aslen Yatağanlı olan Türk Halk Müziği Sanatçısı Mustafa Özcan'ın yanı sıra, TRT sanatçılarından Sabahattin Gülümser ve Selcan Gökçen Şahin gibi ünlü Türk Halk Müziği sanatçıları sahne aldı.

Yatağan ve Muğla yöresine ait eserlerin yoğun olarak seslendirildiği program sırasında, Ege Bölgesi'nin birbirinden değerli Türk Sanat Müziği eserleri de usta isimler tarafından seslendirildi ve büyük beğeni topladı.

Ayrıca programın sonunda sahneye çıkan Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven ile Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık 'Efenin Türküsü' ekibini Yatağan'da konuk etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtirlerken, Başkan Işık'ın programa yöresel kıyafetlerle katılması dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2013, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56