banner80

Yatağan’ı Temsil Ettiler

Bu Benim Eserim Proje Çalışması “İzmir Bölge Sergisi ve Ödül töreni” 08-10 Nisan 2014 tarihlerinde yapıldı. İzmir’de yapılan törene Yatağan Cumhuriyet Ortaokulu katıldı. İzmir’de yapılan törende Cumhuriyet Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Taşkın Akyol’un öncülüğünde katılan Zübeyde Yelaldı ve Melike Süleymanoğlu projelerini sergileyerek Yatağan’ı temsil ettiler.

Yatağan’ı Temsil Ettiler
 Geleceğin bilim adamlarını yetiştiren “Bu Benim Eserim Proje Çalışması” İzmir Bölge Ödül Töreni yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı-TÜBİTAK İşbirliğinde bu yıl 9’uncusu düzenlenen “Bu Benim Eserim İlköğretim Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Proje Çalışması” İzmir Bölge Sergisi, İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlendi. Yatağan Cumhuriyet Ortaokulu “Klorofil Koruyucu İksir” adlı projeleriyle İzmir Bölge Ödül Töreni’nde yer aldılar. Cumhuriyet Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Taşkın Akyol’un öncülüğünde öğrenciler tarafından hazırlanan “Klorofil Koruyucu İksir” sergiye katılanlar tarafından ilgi gördü.

Muğla genelinden toplam 12 özgün projeyle katılım yapılan Bölge Sergisine Muğla Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve ‘Bu Benim Eserim’ İl Koordinatörü Önder Uçak, İl ve Bölge Çalışma Grubu Üyeleri Rabia Kullapçı ve Hanife Yabanlı, Strateji Geliştirme Birimi Üyesi İlksen Mulcar katıldı.

Zübeyde Yelaldı ve Melike Süleymanoğlu hazırladıkları proje asit yağmurunun bitki yapraklarındaki klorofillere verdiği zararı yok etmeyi hedefliyorlar.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2014, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68