Yatağan’ı Yatağanlıların gözüyle tanıtacaklar

Yatağan ilçesinde fotoğrafçılığa meraklı insanlara profesyonel fotoğrafçılar tarafından eğitim vermeyi planlayan Yatağan Belediyesi, bu doğrultuda Marmaris Fotoğraf Dostları Derneği ile proje çalışmasına başladı.

Yatağan’ı Yatağanlıların gözüyle tanıtacaklar
 Yatağan ilçesinin doğal ve tarihi güzelliklerini yine yörenin insanlarının gözünden tanıtmayı amaçlayan Yatağan Belediyesi, ilçedeki fotoğraf meraklılarına eğitim vermek için çalışmalara başladı.

Bu doğrultuda Marmaris Fotoğraf Dostları Derneği (MARFOD) Yönetim Kurulu Başkanı Koray Ürkmez, yönetim kurulu ve dernek üyelerini Yatağan ilçesinde ağırlayan Yatağan Belediyesi, fotoğrafçılardan oluşan bir heyetle, Turgut Mahallesi’ndeki Lagina Kutsal Alanı, Osman Hamdi Bey Konağı ve Eskihisar Mahallesi’ndeki Stratonikeia Antik Kenti’ni gezdi.

Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz, Yatağan’ın daha iyi tanıtılması için “Yatağan’ı Yatağanlıların gözüyle tanıtmak” projesi hazırladıklarını ve bu projeyle Yatağan’ın dört bir yanındaki güzelliklerini daha fazla kişiye tanıtabileceklerini söyledi.

Oğuz, bu doğrultuda MARFOD’la yaptıkları görüşmede, şubat ayında ilçede fotoğrafçılık eğitimi düzenlemeye karar verdiklerini belirterek, “Yatağan’ın tanıtılması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İlçemizi binlerce fotoğraf sanatçısı ziyaret ediyor. Bu sayede ilçemizin tanıtımına katkı sağlıyorlar. Biz de buna farklı bir boyut kazandırarak ilçemizdeki vatandaşlarımız ve öğrencilerimize profesyonel fotoğrafçılar tarafından eğitim vererek, daha farklı zenginliklerimizi gün yüzüne çıkarmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

MARFOD Yönetim Kurulu Başkanı Koray Ürkmez ise, Yatağan’ın doğal güzellikleri ve kültürel yapısıyla büyük bir öneme sahip olduğunu, dernek üyelerinin ilçeye gerçekleştirdiği ziyaret sırasında güzel çalışmalara imza attığını dile getirdi.

Ürkmez, Yatağan Belediyesi’nin ilçedeki vatandaşlar ve öğrenciler için fotoğrafçılık eğitimi verilmesini gündeme getirmesiyle konuyla yakından ilgilendiklerini kaydederek, “Önümüzdeki günlerde Yatağan’a gelerek daha detaylı bir foto-safari gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bunun yanı sıra belediyenin düzenlediği eğitimde, derneğimizdeki fotoğrafçı arkadaşlarımızla beraber fotoğraf meraklılarıyla bilgilerimizi paylaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96