banner80

“Yatağan’ın 1 Numarası” Açıldı

Yatağan’da hizmete giren Özel Anakucağı Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin açılışında konuşan Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, Anakucağı’nın Yatağan’ın 1 numarası olduğun söyledi.

“Yatağan’ın 1 Numarası” Açıldı
 Muğla Merkez İlçe Menteşe’de faaliyet gösteren Özel Anakucağı Kreş ve Gündüz Bakımevi, Yatağan’a ikinci şubesini açtı. Yeni Mahalle 713. Sokak’taki bir binada hizmet verecek olan Özel Anakucağı Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin açılış töreni gerçekleştirildi.

Düzenlenen açılış töreninin açılış konuşmasını Özel Anakucağı Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü Burcu Kalkan Esen yaparken, katılımlarından dolayı konuklara teşekkür etti.

Daha sonra konuşan Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, kreşlerin ve gündüz bakımevlerinin öneminden bahsetti. Bina içerisine girerek incelemelerde bulunduğunu belirten Işık, Özel Anakucağı Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin Yatağan’ın bir numaralı kreş ve gündüz bakımevi olduğunu söyledi.

Son olarak kürsüye gelen Özel Anakucağı Kreş ve Gündüz Bakımevi Kurucusu Özlem Çetintaş, Soma’da meydana gelen maden kazası nedeniyle açılışın buruk geçtiğini söyledi. Çetintaş, “2010 yılından bu yana güler yüzlü, sevgi dolu ve kaliteli eğitim anlayışımızla Muğla Merkez’de hizmet vermekteyiz. Bugünden itibaren Yatağan’a hizmet vermek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Eğitim ve öğretimin giderek önem kazandığı günümüzde hem Muğla’ya hem de Yatağan’a hizmet vermekten onur duymaktayız” dedi.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla açılış törenine geçildi. Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık ve Kurucu Özlem Çetintaş tarafından kesilen kurdelenin ardından konuklara ikramlarda bulunuldu.

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 13:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
D.TOKLU
D.TOKLU - 7 yıl Önce

Köylerde kasabalarda bile kreşler açılır olmuş ne acı

nilgun butun
nilgun butun - 7 yıl Önce

Hayirli uğurlu olsun Baskanim

SIRADAKİ HABER

banner68