Yatağan'ın Geleceği Emin Ellerde

Bu sezon gösterdiği performansla Yatağan futbolunun geleceği adına umut veren Yatağanspor U-13 futbol takımı ligde namağlup lider unvanıyla dikkat çekiyor.

Yatağan'ın Geleceği Emin Ellerde
 Yatağanspor U 13 futbol takımı geçtiğimiz sezon beklenenleri veremese de bu yıl geçen sezonun acısını çıkarıyor.

Antrenör  İlker Çineli yönetimindeki Yatağanspor U-13 futbol takımı Milas takımları arasında na-mağlup unvanı ile dikkat çekerken, kazanılan karşılaşmalardaki skor üstünlükleri Yatağan futbolunun geleceği adına umut veriyor.

Bu sezon çıktığı maçlarda; Bafa Belediye Zeytinspor'u 16-1, Beçinspor'u 9-0, Yeniköy Termikspor'u 16-1, Milasgücüspor'u 2-1, Bafa Spor'u 7-0 gibi skorlarla alt eden Yatağanspor U 13 futbol takımı hiç mağlup olmazken, 2 de beraberliği bulunuyor ve atılan 51 gole karşılık sadece yenilen 5 gol dikkat çekiyor.

Yatağansporlu minik yıldızların amacı ise play-off müsabakalarında mücadele etme hakkı kazanarak il-çenin adını il dışında da  duyurmak.

Takım yöneticileri tarafından yapılan açıklamalarda; “Ligde geçen yıl istediğimiz performansı ortaya koyamadık ancak bu yıl ortaya koyduğumuz futboldan çok memnunuz. Milas gurubunda birbirinden güçlü ekipler arasında elde ettiğimiz sonuçlar ilgi çekici.

Amacımız gurubu birinci bitirerek play-off hakkı elde etmek ve Yatağan ve Muğla'yı il dışında da temsil edebilmek. Takımda yer alan pek çok oyuncunun büyük gelecek vaad ettiğini söyleyebiliriz. Pek çoğu 13 yaşında olan futbolcuların gelişimi için verdiğimiz mücadele çok önemli” deniliyor.

Ligde Durum

Yatağanspor 20 puanla 1., Yeni Milasspor  19 puanla 2., Milasgücüspor 15 puanla 3., Ören Belediyespor 13 puanla 4., Beçin Belediyespor 6 puanla 5., Bafa Belediye Zeytinspor 3 puanla 6., TEK Yeniköy Termikspor 0 puanla 7.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2013, 20:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER