Yatağan’ın ilk sanat kafesi: ASFAD Aşk Kafe

İşletmeciliğini Hale Türkmen’in yaptığı ASFAD Aşk Kafe, görkemli bir törenle açıldı.

Yatağan’ın ilk sanat kafesi: ASFAD Aşk Kafe
 Daha önce Gençlik Parkı olarak hizmet veren Yatağan Belediyesi’ne ait park, Hale Türkmen’in işletmeciliğini yaptığı ASFAD Aşk Kafe olarak hizmet verecek.
Kafenin açılışı için düzenlenen törene, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Mustafa Kuzu, Yatağan Belediyesi eski Başkanı Ömer Tekin ve vatandaşlar katıldı.
ASFAD Aşk Kafe’nin, diğer kafelerden farklı olarak düzenlenecek olan kültürel etkinliklerle Yatağan’a farklı bir hava katacağını söyleyen Başkan Işık, açılış sırasında yaptığı konuşmada işletmeci Hale Türkmen’i girişimi nedeniyle kutladı. ASFAD’ın Yatağan’daki kültürel etkinliklerin öncüsü olduğunu savunan Işık, Aşk Kafe’nin de kültürel etkinliklerin düzenlenmesinde ve sunulmasında öncülük edeceğini belirterek, “İlçemizde bu tür işletmelerin açılması bizleri çok mutlu ediyor. Bu nedenle başta Hale Türkmen olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.
Açılış töreninde, Simay Tekin’in resim sergisi düzenlenirken, Muğla’nın Zeki Müren’i olarak tanınan Erol Demir tarafından konser verildi.
Etkinlikler düzenlenecek
ASFAD Aşk Kafe işletmecisi Hale Türkmen, muhabirimize yaptığı açıklamada, kafenin haftanın her günü hizmet vereceğini belirterek, kafede belirli günlerde Latin dansları, tiyatro, resim, bale ve buna benzer çalışmaların yapılacağını söyledi. Türkmen, yaz mevsiminde ise kafenin bahçesinde canlı müzik etkinliklerinin düzenleneceğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2015, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68