Yatağan’ın İlk Üroloji Uzmanı Göreve Başladı

Yatağan Devlet Hastanesi’nin ilk üroloji uzmanı geçtiğimiz günlerde göreve başladı. İlk etapta üroloji ile ilgili her türlü hizmet ve açık ameliyatların Yatağan Devlet Hastanesi’nde verilebileceğini belirten Başhekim Dr. Gürsel Topal, gerekli ekipmanların teminiyle bütün kapalı ameliyat hizmetlerinin de Yatağan’da verilebileceğinin altını çizdi.

Yatağan’ın İlk Üroloji Uzmanı Göreve Başladı
 Pek çok sağlık hizmetini bünyesinde vermeye başlayan Yatağan Devlet Hastanesi’nde ilk üroloji uzmanı da geçtiğimiz günlerde göreve başladı.

Konu hakkında bilgi aldığımız Yatağan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Gürsel Topal; “Yatağan Devlet Hastanesi ilk üroloji uzmanına geçtiğimiz günlerde kavuştu. İlk etapta her türlü muayene ve açık ameliyatları hastanemizde gerçekleştirebileceğiz. Ayrıca, kapalı ameliyatlar (endoskopi) için de ekipman desteğine ihtiyacımız var. Bunun konudaki talebimizi ilgili mercilere bildirdik. Önümüzdeki aylar içinde gerekli ekipmanların tedarik edilmesiyle kapalı ameliyatları da Yatağan Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirebilmeyi amaçlıyoruz. Bilindiği üzere, daha önce de diş polikliniğini hizmete açmıştık ve Yatağan’ın bu hizmetten en üst seviyede faydalandığını belirtmekten gurur duyuyorum. Üroloji uzmanımız Opr. Dr. Kaan Yıldırım uzun süre ilçeye hizmet vermek istiyor. Amacı burada kalıcı olmak. Kendisine görevinde başarılar diliyorum ve hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” şeklinde konuşurken, Yatağan Devlet Hastanesi yeni Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Kaan Yıldırım; “10 yıllık meslek hayatımın 6 yılını Üroloji alanında uzman olarak tamamladım. Diyarbakır’da tamamladığım mecburi hizmetin ardından bir süre kendi memleketim olan Malatya’da hizmet verdim. Şu an için ürolojik sorunlar üzerindeki her türlü muayeneyi Yatağan Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirebiliyoruz. Ayrıca, açık ameliyatları da ilk etapta gerçekleştirebileceğiz. Amacımız gerekli ekipmanların temininin ardından  kapalı ameliyatları da Yatağan Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirebilmek. Eksiklerimizi tamamladığımızda Yatağan halkı ilçe dışına çıkmaya ihtiyaç duymadan ürolojik sorunlarındaki her türlü hizmeti Yatağan Devlet Hastanesi’nde alabilecekler” dedi ve Yatağan hakkındaki ilk izlenimlerini de paylaşarak; “Nüfus yoğunluğuna göre tahminde bulunduğumda daha farklı bir Yatağan ile karşılaşma ihtimali üzerinde durmuştum. Ancak Yatağan beklediğimden daha modern bir ilçe. Umarım uzun yıllar burada hizmet verme şansına sahip olabilirim” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2013, 19:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
balamir
balamir - 6 yıl Önce

yatağanımıza hayırlı olsun

cuma
cuma - 5 yıl Önce

degerli bir insan

SIRADAKİ HABER