banner80

Yatağan’ın kırsal mahalleleri, doğalgazla buluşmaya devam ediyor

Muğla’nın kırsal mahallesinde doğalgaz hizmetinin verildiği tek ilçe olan Yatağan’da, Madenler ve Akgedik mahallelerinden sonra Bozarmut ve Bozüyük’ün de doğalgazla buluşması için temel atıldı.

Yatağan’ın kırsal mahalleleri, doğalgazla buluşmaya devam ediyor

Yatağan ilçesinde uzun zamandır kullanılan doğalgaz, ilçe merkezindeki doğalgaz altyapısının tamamlanmasının ardından kırsal mahallelere de verilmeye başlandı. Geçtiğimiz aylarda Madenler ve Akgedik mahallelerinde kullanılmaya başlanan doğalgazın ardından Bozarmut ve Bozüyük mahallelerine de doğalgaz verilmesi için temel atma töreni gerçekleştirildi.

Bozarmut Mahallesi’ndeki TOKİ konutlarında gerçekleştirilen törene, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete, MHP Muğla Başkanı Mehmet Korkmaz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, MHP İlçe Başkanı Arif Güldürüm, belediye meclisi üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Burada konuşan AK Parti Muğla Milletvekili Gökcan, “Soğuk bir günde içlerimizi ısıtan doğalgaz için bugün bir aradayız. Doğalgaza alıştık. Sobalı evlerde soba işleriyle kadınlarımız uğraşıyor. Bundan sonra kadınlarımızın yüzleri gülecek. Çeşmelerden sıcacık sular akacak, teyzelerimiz amcalarımız bu sıcak sularla abdestlerini alabilecek. Çok güzel bir hizmet” dedi.

Yatağan’a hizmet etmekten dolayı çok mutlu olduklarının altını çizen Gökcan, “Yatağan’da uzun zamandır bu hizmet var. Ama artık mahallelerine de geliyor. Kavaklıdere’de ise geçen yıl bu hizmet için çalışmalara başladık. Şimdi sıra Milas’ta. Amacımız, özellikle Sakar’ın üstünde bulunan ve iklim olarak biraz daha soğuk olan bölgelerimizi doğalgazla buluşturmaktır. Akmercan firmasına çok teşekkür ediyoruz. Bu hizmetlerin yapılmasına bizlere o samimiyeti, sağduyuyu ve sıcaklığı gösteriyorlar. Belediye başkanımızın bunda katkısı çok büyük. Çalışkan bir belediye başkanımız var. Mustafa Başkanımızın verdiği sözleri bir bir yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. 20 aydır hiç boş durmadık. İnönü Bulvarı projemiz, Yatağan’ın prestij projesidir. Ocak ayı sonunda bitecek çalışmayla birlikte Yatağan’ın çehresi değişecek. İstanbul’dan gelip buradan geçen birisi, ‘Çok güzel olmuş. Helal olsun başkana, helal olsun AK Parti’ye. Onlar konuşur AK Parti yapar’ diyecektir” diye konuştu.

Gökcan, 20 aylık sürede çok büyük hizmetleri Yatağan’a getirdiklerini ve getirmeye de devam ettiklerinin kaydederek, şöyle konuştu:

“Ayrıca şubat ayı sonunda 100 yataklı yeni hastanemiz hasta kabulüne başlayacak. Millet bahçemizin de ihalesi yapıldı. 1 yıl içerisinde tamamlayacağız. Yatağan’a yakışan bir millet bahçesini de sizlerin hizmetini sunacağız. Bu yaz da gençlik merkezimizi tamamlayarak ilçenin bir eksikliğini daha gidereceğiz. Yatağan’ı 2021 yılında TOKİ ile buluşturacağız. TOKİ, önemli bir ihtiyaç ve çok güzel evler de yapılıyor. Bizlere de çok büyük talepler geliyor. Yatağan Adliye Sarayı eskiydi ve fiziki şartları iyi değildi. Geçtiğimiz günlerde bunun görüşmeleri yapıldı ve nisan ayında ihaleye çıkacak ve en kısa zamanda adalet sarayına da Yatağanlılar kavuşacak. Seçim döneminde verdiğimiz sözlerine arkasındayız. Sizler de bunu görüyorsunuz. Bizim daha çok yapacağımız iş var. Gece gündüz Yatağan ve Muğla için çalışmaya devam edeceğiz.”

Yatağan Belediye Başkanı Toksöz ise, “Bugün Bozarmut ve Bozüyük mahallelerimiz için devrim niteliğindeki bir hizmete öncülük yapıyoruz. Daha önce belde belediyesi olan bu mahallelerimizdeki belediye başkanlarımızın buralarda yaptıkları hizmetlerin üzerine bir nebze olsun katkımız olursa, ne mutlu bize” dedi.

Toksöz, Yatağan’ın hizmetlerle geliştiğini söyleyerek, “Yatağan’daki tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Yatağan’a hizmet gelmesi noktasında hep birlikte elimizden geleni yapıyoruz. Kardeş ilçemiz Kavaklıdere’nin Belediye Başkanı Mehmet Demir de aramızda. Başkanımızla birlikte ilçelerimize hizmet almaya devam ediyoruz. Yatağan’da bir değişim rüzgarı var. Gelirken, ‘Yatağan değişecek ve gelişecek’ demiştik. 40 yıllık bulvarımız yenilendi ve ocak ayı sonunda bir tarih yazılacak. Belki 40 yıl daha kullanılacak bulvarın şeklini getiriyoruz. Daha birçok çalışmamız ve hizmetlerimiz var” diye konuştu.

Bozarmut ve Bozüyük mahallelerine verdikleri doğalgaz sözünün yerine getirilmesinde destek sağlayan Akmercan firmasına teşekkür eden Toksöz, şöyle konuştu:

“Bodrum ve Milas gibi birçok ilçemizde doğalgaz yok. Mahallelerinde doğalgaz olan ilçe sadece Yatağan var. İnşallah bunu gerçekleştiriyoruz. Ayrıca Bozarmut’ta Yukarı Mahalle’nin parke taşı işlerini yaptık. Sosyal tesisimizi yaptık. Ova yollarımızın asfalt kaplamasını gerçekleştirdik. Bozüyük Mahallesi’nde ise, sosyal tesiste düzenlemeler yaptık. Ova yolumuzun asfalt kaplamalarını yaptık. En son da valiliğimiz ve kaymakamlığımız kanalıyla 1,5 milyon liralık restorasyon çalışmasını tamamladık. Göreve geldiğimizden bu yana 20 ay oldu. Bu sürecin büyük bir kısmı pandemiye denk gelmesi ve ekonomik kriz olmasına rağmen çok işler yaptığımızı özellikle beyan etmek istiyorum. Hızımızı düşürmeden Allah devam etmeyi nasip eylesin.”

Bozarmut Mahalle Muhtarı Ümit Bostan da, bir konuşma yaparak mahallelerinin doğalgazla buluşmasında emeği geçen başta Toksöz ve katkı sağlayan herkese çok teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Durmuş Ali Çetmi tarafından okunan dua ve kesilen kurban ile Bozarmut ve Bozüyük mahallelerini doğalgazla buluşturacak çalışmanın temeli atıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68