Yatağan’ın sorunlarına “Kadın dokunuşu”

Yatağan Kent Konseyi bünyesindeki Kadın Meclisi, düzenledikleri toplantıyla ilçedeki eksiklikleri, kadın gözüyle değerlendirdi.

Yatağan’ın sorunlarına “Kadın dokunuşu”
 Halil Arslan’ın başkanlığını yaptığı Yatağan Kent Konseyi bünyesinde, Kadın Meclisi kuruldu. Kadınların kendi sorunlarına sahip çıkmaları için karar alma süreçlerine ve kentsel yaşamın her alanına katılımını sağlamak amacıyla; kadınların ve kadınlarla ilgili kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti, üniversite, meslek odaları ve sendika temsilcileri ve kadın meclis üyelerinin oluşturduğu mecliste, Yatağan’daki kadınların yaşadığı sorunlara çözüm önerileri geliştirilmesi amaçlanıyor.

Kadın Meclisi, göreve geldikten sonra ilk toplantısını Belediye Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Toplantıya, Meclis Başkanı Suna Arslan, Meclis üyeleri, AK Parti Kadın Kolları İlçe Başkanı Fatma Küçük ve kadınlar katıldı.

Toplantıda konuşan Arslan, kent konseylerinin geçmişi hakkında bilgiler verdi. Kent konseylerinde görev almada gönüllülüğün esas olduğunu belirten Arslan, “Biz kadın-erkek eşitliğinden yanayız. Ben hayatımda eşimin olmasından çok memnunum. Erkek arkadaşlarımla beraber hem siyaset hem de sivil toplum örgütlerinde çalışmaktan çok memnunum. Dünyada kadın-erkek birlikte yaşamaktan memnunum. Öyle ise kadın-erkek eşitliğini kabul etmek zorundayız. Bu meclisin temel ilkelerinden bir tanesi budur” şeklinde konuştu.

Herkesin kendine göre bir siyasi görüşü olduğunu fakat bu mecliste yer alan herkesin siyaseti bir yana bırakıp Yatağan için ortak hareket etmesi gerektiğini savunan Arslan, şöyle konuştu:

“Bizim burada yapmamız gereken, kentimizi nasıl güzelleştirebilirizdir. Ama bunu yaparken de tamamen gönüllülük esasında ve kimseyi kırmadan yapmalıyız. İlk etapta çalışmamız gereken yer belediyemizdir. Yatağan Belediyesi, seçimle iş başına gelmiş bir belediyedir. Ancak belediye seçimleri sonuçları açıklandıktan sonra ve belediye başkanı mazbatasını alındıktan sonra seçildiği ilin ya da ilçenin belediye başkanıdır. Bizim birlikte çalışacağımız yerde Yatağan Belediyesidir.”

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2015, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68