Yatağan’ın TÜRSAB kapsamına alınması için çalışmalar başlatıldı

TÜRSAB Bodrum Bölge Başkanlığı tarafından Yatağan’a inceleme gezisi düzenlenecek.

Yatağan’ın TÜRSAB kapsamına alınması için çalışmalar başlatıldı
 Yatağan’daki tarihi ve kültürel yerlerin tanıtılması ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) kapsamında ilçeye tur düzenlenmesi için çalışmalara başlandı. 20 Aralık Cumartesi günü Yatağan’a gelecek olan TÜRAB yetkilileri, ilçedeki belli başlı tarihi ve kültürel yerleri gezerek incelemelerde bulunacak.

TÜRSAB Bodrum Bölge Başkanı Sevinç Gökbel’in yanı sıra Bodrum’daki seyahat acenteleri birliği temsilcileri, turizm sektörünün temsilcileri ve diğer turizm bölgelerindeki birlik temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan gezi, Stratonikeia, Lagina, Osman Hamdi Bey Konağı, Katrancı ve Bozüyük’te yapılacak olan incelemelerle sürecek.

Gökbel, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, yakın çevredeki seyahat acenteleri birliği temsilcilerinin bölgeyi tanıması için böyle bir gezinin düzenlendiğini ifade etti.

Yatağan’ın, seyahat acentelerinin dikkatini çekmesi amacıyla düzenlenen gezinin öneminden bahseden Gökbel, “Temsilcilerin dikkatini çekebilmek için epeydir bir çalışma yürütüyorduk. Ön bilgilendirmeler daha önce yapılmıştı. Akabinde ise bu gezi ile Yatağan’ın tarihi, kültürel, arkeolojik ve doğal çevresiyle tanımak ve tanıtmak mümkün olabilecek. Gezinin ardından yapacağımız incelemeler, rapor halinde genel merkezimize sunulacak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68