Yatağanlı babayla oğlunu dolandırdılar!

Yatağan ilçesinde baba ile oğul, kendilerini telefonla dolandırdıklarını iddia ettiği kişilere 24 bin lira para gönderdi.

Yatağanlı babayla oğlunu dolandırdılar!
 Alınan bilgiye göre, Yatağan’a bağlı Kavak Mahallesi’nde ikamet eden M. T.’yi arayan A.D. ve A.Y., kendilerini komiser ve savcı olarak tanıtarak, M.T.’nin hesabındaki parayı çekmek isteyen şahısların olduğunu söyledi.

Telefondaki kişiler, şahısların yakalanabilmesi için hesaptaki paranın A.D.’nin hesabına yatırılması gerektiğini söylediler. Bunun üzerine M.T., hesabındaki 16 bin lirayı, Garanti Bankası Yatağan Şubesi’nden A.D.’nin hesabına yatırdı.

Daha sonra M.T.’nin oğlu G.T.’yi arayan şahıslar, kendilerini başçavuş olarak tanıtarak aynı yöntemle G.T.’den hesaplarına 8 bin lira yatırmasını istedi. Bunun üzerine Menteşe ilçesi PTT şubesine giden G.T., şahısların hesabına 8 bin lira yatırdı.

M.T.’nin daha sonra polis merkezine gelmesi üzerine dolandırıldıklarını anlayan babayla oğul, polis merkezine başvurdu.

Ekipler, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Emniyet uyardı

Emniyet yetkilileri, telefon dolandırıcılığının bütün çabalarına rağmen devam ettiğini, farklı yöntemlerle dolandırılan vatandaşlardan şikayetler aldıklarını belirtti.

Kendilerini telefonda polis, savcı ve hakim olarak tanıtan kişilerin vatandaşlardan para talep ettiklerini ifade eden yetkililer, bu kişilere karşı uyanık olunması gerektiğini vurguladı.

Yetkililer, bu tür telefon aramaları alan kişilerin, para ve kontör göndermemelerini, telefonu kapatıp geri dönüş yapacağını söyleyerek, durumu polise bildirmelerini istedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68