Yatağanlı bu kış temiz hava alacak

Hıfzıssıhha toplantısında alınan karara göre, ilçe merkezinde 4 bin 800 kalorinin altındaki kömürleri kullanmak yasaklandı.

Yatağanlı bu kış temiz hava alacak
 Sağlıklı yaşamak için gereken önlemlerin alınması maksadıyla belirli aralıklarla toplanan Yatağan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Kaymakam Gökay Özkan başkanlığında, ilgililerin katılımı ile hava kirliliği ve sokak hayvanları gündemiyle toplantı.

Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda alınan karara göre, ilçe merkezinde 4 bin 800 kalorinin altındaki kömürlerin satılması ve kullanılması yasaklandı. Ayrıca ilgili kurumlarca, ev ve iş yerleri denetlenerek 4 bin 800 kalorinin altındaki kömürlerin satışını yapan veya kullananlar için yasal işlem başlatılacak.

Toplantının bir diğer gündem maddesi olan sokak hayvanları için kısırlaştırma yapılması görüşüldü ve Kaymakam Özkan tarafından kısırlaştırma çalışmaları ile ilgili altyapının hazırlanması için ilgililere gereken talimatlar verildi.

Düzenlenen toplantıda, düşük kalorili kömürlerin kullanılması nedeniyle meydana gelen hava kirliliğin, Yatağan Termik Santrali’nin oluşturduğu hava kirliliğinden çok daha yüksek seviyelerde olduğu, bu nedenle insan ve çevre sağlığına ciddi zararlar veren düşük kalorili kömür kullanımında taviz verilmeyeceğinin altı çizildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2014, 17:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali erkek
ali erkek - 7 yıl Önce

Denetim olmadıktan sonra yasaklanmasının ne anlamı var

ayşe kadın
ayşe kadın - 7 yıl Önce

belediyenin dağıttığı kömürlerin kalorisi kaç acaba?

SIRADAKİ HABER

banner68