banner80

Yatağanlı Gazeteciye Büyük Onur

Meslekte 50. yılını dolduran Yatağanlı gazeteci yazar Hüseyin Kocabıyık Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i makamında ziyaret ederek Soma’daki işçi şehitlerimiz için başsağlığı diledi.

Yatağanlı Gazeteciye Büyük Onur
 Gazetecilik mesleğinde köklü bir geçmişe sahip bir gazetecinin Soma’da yaşanan acı olaydan dolayı Muğlalı vatandaşlar adına devlet makamına başsağlığı dilemesinin çok hassas bir davranış olduğunu söyleyen Vali Güvençer: “50 yıl için belki de söylenebilecek çok fazla söz olmakla birlikte bu duyarlılığın Hüseyin Bey tarafından yansıtılması pek çok sözün ötesinde bir mesaj taşıyor” ifadelerini kullandı.

Deneyimli gazeteciye 50 yıl boyunca Muğla için yaptığı hizmetler için teşekkür eden Vali Güvençer: “Dile kolay 50 yıl içerisinde Muğlalılarla dertlerle, sıkıntılarla ve mutluluklarla beraber olan mutlaka yolu pek çok kez idarecilerle kesişen Hüseyin Bey’in, geçmişte yaptığı paylaşımlar ve hizmetler tebrike şayan. Bundan sonra da gerek meslek hayatında gerekse özel hayatında başarı, huzur ve mutluluğu hak ediyor” dedi.

Ziyarette yaptığı açıklamada Soma’da yaşanan acı kazadan dolayı üzüntüsünü dile getiren Hüseyin Kocabıyık ise: “Meslekte 50. yılını dolduran bir gazeteci olarak Soma’da yaşanan bu olayın hepimizi derinden yaraladığını belirtmek isterim. Tüm Muğlalı hemşerilerimiz adına şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine, yakınlarına ve devletimize başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

Meslekte 50. yılını doldurduğu için gazeteci camiası tarafından ödül töreni düzenleneceğini söyleyen Kocabıyık: “Soma’da yaşanan olaylar nedeni ile böyle bir törenin yapılmasının yanlış olacağını düşündüm. O nedenle sorumlu bir gazeteci olarak bu törenin düzenlenmemesini istedim. Görev yapmış olduğum 50 yıl süre içerisinde dürüst bir gazetecilik yaptığıma inanıyorum. İlk tebriği Sayın Valimiz tarafından almanın mutluluğunu yaşıyorum” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Kocabıyık Kimdir?

Hüseyin Kocabıyık 1947 Bozüyük doğumlu olup evli ve iki çocuk iki torun babasıdır. Gazeteciliğe 1964 yılında İzmir Demokrat İzmir Gazetesi Temsilciliği daha sonra Hürriyet Gazetesi Milliyet Gazetesi, Posta Gazetesi, Tercüman Gazetesi, Sabah Gazetesi ve Anadolu Ajansı Temsilciliği görevlerinde bulunmuştur. Bu süre içinde 1968-1969 yıllarında Yatağan Spor Kulübü Başkanlığı 1977-1980 yılları arasında da Yatağan Belediye Meclis Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği de yaptı. Yine bu süreler içinde ve bugüne dek yazmış olduğu yazılanlardan dolayı başta Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği olmak üzere bir çok devlet yetkilisi, kurum ve kuruluşlardan onlarca plaket ve şiltle ödüllendirilmiştir. Hüseyin Kocabıyık, gazetecilik ve köşe yazarlığını sürdürmeye devam etmektedir.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 18:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
gerçek gazeteciler istiyoruz
gerçek gazeteciler istiyoruz - 7 yıl Önce

50 yıllık yalakalık

asım demirel
asım demirel - 7 yıl Önce

bozüyük lü olmak farklılıktır, kısır döngülü dar alanlı siyasetten uzak, bölge insanına ve ekonomisine faydalı üretken projeleri ile bilinirler genelde

SIRADAKİ HABER

banner68