banner80

Yatağanlı gençlerden oturma eylemi!

Çok sayıda maden işçisinin yaşamını yitirdiği ve yaralandığı Soma’daki maden kazasına tepki gösteren Yatağanlı gençler, madenci heykeli önünde oturma eylemi gerçekleştirdi.

Yatağanlı gençlerden oturma eylemi!
 Manisa’nın Soma ilçesindeki bir maden ocağında yaşanan patlamadan dolayı çıkan yangın ve ardından yaşananlar, tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Başbakanlık tarafından Milli Yas ilan edilirken Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde, Soma’da yaşanan olayda ihmalkarlık olduğunu eden gruplar, yaşananlara tepki gösteriyor.

Yatağan’da bir grup genç, bu duruma tepki göstererek oturma eylemi başlattı. Hiçbir siyasi parti ve sivil toplum kuruluşuyla bağlantılarının olmadığını söyleyen grup adına konuşan Başak Yaman Arslan, Soma’da meydana gelen olayda gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle 288 işçinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Muhabirimize açıklamalarda bulunan Arslan; “Salı günü yaşanan bir kaza değildir. İşçi sınıfının katliamıdır. Biz Türk gençli olarak bu katliamların önüne geçmek için var gücümüzle mücadele ediyoruz ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Maden ocaklarında yaşanan felaketler kader değil birer cinayettir. İçimize düşen bu ateş bu iktidarı ve bu ihmalin sorumlularını yakacaktır. Bir avuç kömür uğruna ömürlerini verenler için, insanlık için, hesap sormak için, vatanımız ve ekmeğimiz için oturma eylemini başlattık” dedi.

Akşam saatlerine kadar süren eylem, grubun olaysız şekilde dağılmasıyla sona erdi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2014, 20:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
ormancı
ormancı - 7 yıl Önce

sevgili gençler siz bu yaşta işçi sınıfını ve anlamını kavradınız,sizi kutluyorum.seçim döneminde hatırlayan,ömründe bir gün işçilik yapmayanlara ibret olsun

SIRADAKİ HABER

banner68