Yatağanlı işadamından yapılması planlanan otogara “yer” tepkisi

Yatağanlı işadamı Hürtür ve Hürtur firmalarının yönetim kurulu başkanı Turgut Avcı, Atatürk Mahallesi Hacıyakası Mevkisine yapılması planlanan yeni otogarın başka bir yere yapılması gerektiğini savundu.

Yatağanlı işadamından yapılması planlanan otogara “yer” tepkisi
 Yatağanlı işadamı Hürtür ve Hürtur firmalarının yönetim kurulu başkanı Turgut Avcı, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Belediyesi tarafından yapımına yakında başlanması planlanan yeni otogarın yerine tepki gösterdi.

Atatürk Mahallesi Hacıyakası Mevkisine yapılması planlanan yeni otogarın yerleşim yerinin dışında yapılması gerektiğini savunan Avcı, yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:
“Muğla ve ilçelerinde yıllarca plansız projesiz yarınları düşünmeden yapılan yolların ve yerleşim yerlerinin defalarca yenilenmesiyle devlet ve halk rahatsız olmaktadır. Binlerce yerleşim bölgesi mağduriyeti yaşanmakta iken başta hızla artan trafik sorunu birinci sırada olduğu kaçınılmazdır. İlçemiz fazlasıyla sorun yaşamaktadır. Gelecek zamanlar düşünülmeden ilçe garajı ve sokak trafiği büyük sorun olmaktadır. Çözümü mümkün olmayan çaresizliktir. Türkiye’nin illerinde ve ilçelerinde otobüs garajları şehir dışındadır.  Olmayanlar da şehir dışına çıkarılmaktadır. İlçemizin otogarı şehrin merkezinden kaldırılarak Yatağan ilçesinin yerleşim alanı olarak hızla büyüyen, büyümeye de devam edecek olan TOKİ binalarının, yüksekokullarının olacağı yerin ortasına otogarın yapılmasıyla daha sıkıntı yaratılacaktır. Günde yüzlerce aracın giriş çıkış yapacağı yerin yolu, yapılan binalara sıfırdır. Binlerce aracın egzoz zehri, gürültüsünü ve bunun sonucunu değerlendiren yok. Otogarı Hacıyakası halkına faydası değil, tehlikesi olacaktır. Garaj içinde 3-5 dükkan olup mahalle halkının zulümü haline gelmeden yol yakın iken düşünülerek yapılması en doğrusudur. Vatan bizim, Yatağan hepimizin, bana ne demek günahtır.” 

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95