Yatağanlı İşçiler Meydanları İzmir'de Dolduracak

Maden-İş ve Tes-İş sendikaları Yatağan Şubesi'ne üye işçiler 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı İzmir Gündoğdu Meydanı'nda kutlamaya hazırlanıyor. Sendikaların genel merkezleri tarafından yapılan açıklamalarda kutlamalar sırasında; özelleştirme, esnek çalışma, iş güvensizliği ve düşük ücret gibi işçi sorunlarına tepki gösterileceği belirtiliyor.

Yatağanlı İşçiler Meydanları İzmir'de Dolduracak
 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı İzmir Gündoğdu meydanında kutlayacak olan Maden-İş ve Tes-İş sendikasına üye Yatağanlı işçiler hazırlıklarını tamamladı.

İzmir Gündoğdu Meydanı'nın çok sayıda işçiye ev sahipliği yapacağını belirten Maden-İş Sendikası Yatağan Şubesi Başkanı Süleyman Girgin; “1 Mayıs İşçi Bayramı'nı Ege Bölgesi işçileri olarak sendikamız genel merkezinin aldığı kararla İzmir Gündoğdu Meydanı'nda kutlayacağız. Kutlamalara bütün Ege Bölgesi'nden olduğu gibi Yatağan'dan da çok sayıda işçi katılacak” şeklinde konuşurken, Tes-İş Sendikası Şube Başkanı Fatih Erçelik; “1 Mayıs nedeniyle İzmir'de meydanları dolduracağız. Gündoğdu Meydanı'ında yapılacak olan kutlamalara sendikamız üyesi işçilerin yanı sıra çeşitli işçi guruplarını temsil eden çok sayıda sendika katılacak” dedi.

Kutlamalar hakkında genel merkezler tarafından yapılan açıklamalarda ise, her sendikanın farklı güzergahtan yürüyeceği ve Gündoğdu Meydanı'na farklı güzergahlardan gireceği belirtilirken, kutlamaların ana temasını taşeronlaştırmaya karşı tepkilerin oluşturacağının altı çizildi ve bunun yanı sıra esnek çalışma, iş güvensizliği ve düşük ücret gibi sorunların da dile getirileceği belirtildi. 

Gündoğdu Meydanı'nda yapılacak olan kutlamalara Maden-İş ve Tes-İş sendikalarının da bağlı olduğu Türk-İş Konfederasyonu'nun yanı sıra; Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) gibi konfederasyonların da katılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2013, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER