Yatağanlı Milli Güreşçi Dünya Şampiyonasında

Güreş dalında elde ettiği başarılarla adından söz ettiren 15 yaşındaki Yatağanlı Milli Güreşçi Derya Kayar Dünya Şampiyonası için Sırbistan’ın yolunu tuttu.

Yatağanlı Milli Güreşçi Dünya Şampiyonasında
 Yatağanspor Güreş Takımı sporcularından 15 yaşındaki Milli Güreşçi Derya Kayar, kariyerinin ilk Dünya Şampiyonası tecrübesi için Milli Takım ile birlikte Sırbistan’ın yolunu tuttu.

Derya’nın Yatağanspor’dan Güreş Antrenörü olan Ayhan Deniz; “Derya yurt içinde düzenlenen turnuvalardan elde ettiği 2 gümüş ve 1 bronz madalya ile Milli Takım’a çağırıldı ve ilk yurt dışı tecrübesini 18-23 Haziran tarihleri arasında Sırbistan’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası ile yaşadı.

Bu şampiyonada elde ettiği 8.’lik onun kariyeri ve tecrübe kazanması için büyük önem arz ediyor.

Şimdi ise Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek. Bu Yatağan ve Yatağanspor için büyük gurur. Kendisine güveniyoruz.

Şampiyonadan iyi bir dereceyle döneceğine inanıyoruz ve başarılar diliyoruz” dedi.

Bilindiği üzere Derya Kayar, 18-23 Haziran tarihleri arasında Sırbistan’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası öncesi Eskişehir’de düzenlenen şampiyonada 2. olarak gümüş madalya kazandığı gibi, Bursa’da düzenlenen şampiyonada da ikinci olarak bir gümüş madalyayı daha Yatağan’a getirmiş, Milli Takıma çağırılmasında etkili olan en önemli derecesi ise 11 ülkeden 326 sporcunun katılımıyla düzenlenen şampiyondan elde ettiği 3.’lük olmuştu.

Derya Kayar’ın Sırbistan’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda elde ettiği 8.’lik ise kariyeri için büyük önem arz ediyor. Şimdi ise amaç Dünya Şampiyonası’ndan madalyayla dönmek.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2013, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68