Yatağanlı öğrenci, İstiklal Marşı okuma yarışmasında birinci oldu

Menteşe Belediyesi tarafından, İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıldönümü için düzenlenen İstiklal Marşı okuma yarışmasında 10-15 yaş kategorisinde dereceye giren çocuklar, ödüllerini Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ten aldı. Yarışmanın birincisi ise Yatağanlı Aleyna Kaplan oldu.

Yatağanlı öğrenci, İstiklal Marşı okuma yarışmasında birinci oldu

Menteşe Belediyesi’nde düzenlenen ödül töreninde dereceye giren çocukları ve ailelerini tebrik eden Başkan Gümüş, düzenledikleri yarışma ile amaçlarının çocuklara genç yaşta milli marşın önemi konusunda farkındalık aşılamak olduğunu söyledi. Başkan Gümüş, “İstiklal Marşı, ülkemizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ne zorluklarla kurulduğunu, ne fedakârlıkların gösterildiğini anlatan yazılı bir belgedir. Bu yarışma ile amacımız çocuklarımızda milli marşımızın önemi konusunda farkındalık yaratmaktır. Yarışmaya ilgi gösteren tüm katılımcılara gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Jürimizin yarışmaya katılan tüm çocuklarımızın performanslarından etkilendiğini ve seçim yapmakta zorlandığını söylemeliyim. Çocuklarımızın, gençlerimizin İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yılında, marşımızı okurken gösterdikleri çaba ve heyecan her türlü takdiri hak ediyor. Dereceye giren gençlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

İstiklal Marşı Okuma yarışmasının ödül töreninde yarışmanın birincisi Aleyna Kaplan’a bisiklet, ikincisi Deren Akbaba’ya tablet ve üçüncü Atacan Kaplan’a akıllı saat ödülü Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş tarafından takdim edildi.

Selahattin Birgili

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68