Yatağanlı Öğretmenler Greve Gidiyor

Yatağan’da görev yapan Eğitim-Sen üyesi öğretmenler 657 sayılı yasanın çalışanları köleleştiren, açlığa mahkum eden, hak arama mücadelesini elinden almaya çalışan yeni düzenlemeler getireceğini iddia ederek, yarın uyarı grevine gideceklerini açıkladılar.

Yatağanlı  Öğretmenler Greve Gidiyor
 KESK’e bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Eğitim-Sen üyesi Yatağanlı öğretmenler grev kararı aldı. 
Yarın yapılacak uyarı grevi öncesi bilgi aldığımız Eğitim-Sen Yatağan Şubesi’nden yapılan açıklamada; “Özellikle son bir haftadır İstanbul gezi parkında yaşanan hükümet ve polis baskısını kınıyor; İstanbul başta olmak üzere tüm yurtta yapılan direnişlere yürekten katılıyoruz ve selamlıyoruz. Cumhuriyetin kalesiyiz, özgürlüklerin bekçisiyiz diye ahkam kesen Yatağan bu konuda basiretsiz ve aciz kalmıştır.
Ayrıca tüm yurttaki olaylara kulağını tıkayan satılmış patronların yalaka medyası magazin programlarıyla hükümet çanağı yalamakta sınırı aşmıştır.
Gezi parkı sadece bir semboldür. Asıl mesele Diktatör zihniyetli iktidarın baskıcı, totaliter ve toplumu hiçe sayan sorumsuz ve saldırgan zihniyetidir. Irak’ın işgalinde Amerikan askerleri için dua eden, Suriye’de Esad’a akıl vermeye çalışan Tayyip ERDOĞAN ve  iktidarı, kendi ülkesinde saldırganlığı ahlak edinmiş durumdadır. Gözünü hırs ve kin  bürümüş hükümet tüm ülkeyi kendilerine ve efendilerine rant getiren bir mülk olarak görmektedir.
Bizi terörle, anarşiyle ve hainlikle suçlayan, bayrak ve dinin arkasına saklanan stepne zihniyetlilere sesleniyoruz! Bu vatanın toprakları, limanları, demiryolları, köprüleri, madenleri satılırken neredeydiniz.
Daha düne kadar yobaz şeyhlere kulluk etmeyi meziyet sanan bu zihniyetler ve iktidar, şimdi sınıf atlayarak emperyalist ülkelerin baronlarına kulluk etmeye başlamıştır.
Toplumsal yaşamın her alanına köhne bir zihniyetle müdahale eden AKP, kendi bağnaz yaşam saplantılarını halkın üzerinde baskı unsuru olarak kullanmayı ahlak saymaktadır. Bu baskılardandır ki halkı artık bıktırmış ve hükümetin GEZİ parkındaki saldırgan tutumu bardağı taşırmıştır.
Hükümet Takiye zihniyetiyle suni gündemler altında gece yarısı geçirdiği kanunlara 657 sayılı kanunu da dahil etmiştir. Bunca yaptığı yanlışlar yetmezmiş gibi çalışanları amale gibi gören, köleleştiren, açlığa mahkum eden, hak arama mücadelesini elinden almaya çalışan 657 yaratmaya çalışmaktadır. Kendi memurlarının kafası çalışmıyor olacak ki, bizi de öyle sanıp başımıza CEO denen akil yalakalar getirmeye çalışmaktadır.
Tüm bu arsızlıklara, yolsuzluklara ve en önemlisi Eğitimde oynan pis oyunlara dur demek için 5 Haziran Çarşamba günü bir günlük uyarı Grevine gidiyoruz.
Tüm eğitim emekçilerini ve kamu çalışanlarını bu greve katılmaya ve eğitimde oynanan yobaz oyunlara dur demeye davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2013, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER