banner80

YATAĞANLI OKÇULAR BİR KEZ DAHA MİLLİ TAKIMDA

Okçulukta 2022 yılında uluslararası organizasyonlarda Türkiye'yi temsil edecek sporcular Samsun'da belirlendi. İlkadım Okçuluk Tesisleri'nde gerçekleştirilen müsabakalarda salon milli takım aday kadro seçmeleri sona erdi. Müsabakalar sonunda Yatağanlı genç okçular Hazal, Songül ve Emircan bir kez daha milli takıma seçildi.

YATAĞANLI OKÇULAR BİR KEZ DAHA MİLLİ TAKIMDA

24 Kişilik Milli Takım Kadrosu Belirlendi

Samsun’da gerçekleştirilen ve ilk olarak Şubat ayında Slovenya’da yapılacak olan Salon Okçuluk Avrupa Şampiyonasına katılacak Milli Takım sporcularının belirlendiği yarışmalarda Hazal Burun ve Songül Lök Makaralı Yay Genç  Kadınlarda ve Emircan Hanay Makaralı Yay Büyük Erkeklerde ilk üçte yer alarak Milli Takım kadrosunda yer almayı başardılar. Klasik ve makaralı yayda 8 kategoride yarışan sporculardan, elemelerin ardından 24 kişilik milli takım kadrosu belirlendi.

Liseli Hazal Başarıya Doymuyor

Samsun'da tamamlanan 2022 Salon Okçuluk Milli Takım Seçme Yarışmasında Yatağan Anadolu Lisesi öğrencimiz Hazal Burun Makaralı Yay Genç Kadınlarda 1. olarak bir kez daha Milli takıma girmeyi başardı. Genç sporcu geçtiğimiz yaz Ağustos ayında düzenlenen müsabakalarda Avrupa Şampiyonu olmuştu.

Emircan ve Songül Bir Kez Daha Milli Takımda

Milli Takım Seçmelerinde bugüne kadar sayısız şampiyonluğa imza atan Muğla Büyükşehir Okçuluk Takımının Yatağanlı genç sporcuları Songül Lök Makaralı Yay Genç Kadınlarda 2. ve Emircan Haney Makaralı Yay Büyük Erkeklerde 1. olarak Türkiye'yi temsil edecek 24 sporcu arasına girmeyi başardı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alemdar Sporcuları Tebrik Etti

İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar “Bizleri bir kez daha gururlandıran Yatağan Anadolu Lisesi öğrencimiz Hazal’ımızı ve yine Yatağan’da okul yıllarında başladıkları okçuluk sporunda bugüne kadar sayısız şampiyonluk ve başarı elde eden genç sporcularımız Emirhan ve Songül’ümüzü tebrik ediyorum. Onların bu başarılarında en büyük role sahip olduğuna inandığım, kendisini eğitime ve okçuluk sporuna adayan antrenörleri Dr. Ejder Sözen’e teşekkür ediyor, Şubat ayında Slovenya’da yapılacak Salon Okçuluk  Avrupa Şampiyonasında milli sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68