Yatağanlı satranç sporcuları Milas’ta şapka çıkarttı

Milas ilçesinde düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği Satranç Turnuvası’na katılan Yatağanlı satranç sporcuları, elde ettikleri 10 dereceyle ilçeye döndü.

Yatağanlı satranç sporcuları Milas’ta şapka çıkarttı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Milas Satranç İlçe Temsilciliği, Milas İlçe Spor Müdürlüğü ve Özel Milas Özge Okulları işbirliğiyle Özel Milas Özge Okulları’nda 23 Nisan Çocuk Şenliği Satranç Turnuvası düzenlendi.

Turnuvaya il genelinden 220 sporcu katılırken, Yatağanlı satranç sporcuları turnuvaya damga vurdu.

Oynanan müsabakalar sonucunda, B kategorisinde 2’nci Yiğit Hızlan(Cumhuriyet Ortaokulu), 5’inci Yelda Yufkacı(23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu), 6’ncı Özdil Sandı(23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu, 9’uncu Ekinsu Dönmez(23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu), C kategorisinde 3’üncü Ezra Mine Kavuran(Kıbrıs İlkokulu), 8’inci Ege Türker Güneş(Kıbrıs İlkokulu) ve D kategorisinde 6’ncı Çağla Yiyen(Kıbrıs İlkokulu), 11’inci Yiğit İkiz(Kıbrıs İlkokulu), 12’nci Safiye Kuzu(Kıbrıs İlkokulu), 14’üncü Ada Memik(Kıbrıs İlkokulu) dereceye girmeyi başardı.

Türkiye Satranç Federasyonu Yatağan Temsilcisi Kutlu Can, Milas ilçesinde düzenlenen müsabakalara, Muğla’nın tüm ilçelerinde katılımın olduğunu ve müsabakaların zorlu maçlara sahne olduğunu söyledi.

Yatağanlı sporcuların müsabakalarda ilçeyi en iyi şekilde temsil ettiğine vurgu yapan Can, “Turnuvaya emek veren tüm sporcularımıza ve sporculara emeği geçen başta aileleri olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.

Can, açıklamasını, “Bu yıl Yatağan İlçe Temsilciliği olarak 16-17 Nisan’daki 23 Nisan turnuvamızı yapamadık. Çünkü o tarihlerde ilçemizde uygun salon bulamadık. 14-15 Mayıs tarihindeki 19 Mayıs Turnuvamız için de aynı problemlerle karşılaşma ihtimalimiz çok yüksek. Ancak Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ve Satranç İlçe Temsilciliği olarak salon temin edebilmek için elimizden geleni yapıyoruz.” diyerek sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68