Yatağanlı satranççılar Milas’tan da eli boş dönmedi

Milas’ta düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Satranç Kupası’na katılan Yatağanlı satranççılar, müsabakalardan 2 kupa ve 8 madalya ile döndü.

Yatağanlı satranççılar Milas’tan da eli boş dönmedi
 Milas Belediyesi’nin desteğiyle Milas Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Kupası’na, Muğla genelinden toplam 140 sporcu katıldı. Kupaya 40 sporcuyla katılan Yatağan ekibi ise, kupaya en çok sporcu gönderen ilçelerden biri oldu.
Satranç Federasyonu Yatağan Temsilcisi Kutlu Can ve Kıbrıs İlkokulu Satranç Antrenörü İsmail Karaoğlan’ın sorumluluğunda kupaya katılan Yatağanlı satranççılar, müsabakalardan 2 kupa ve 8 madalya ile döndü.
Kupanın 8 yaş kategorisinde, 2. olan Kıbrıs İlkokulu öğrencisi Efe Özhan ve 3. olan Kıbrıs İlkokulu öğrencisi Umut Can Demir kupa kazanırken, 5. olan Kıbrıs İlkokulu öğrencisi Mehmet Mert Ulaş, 6. olan Atatürk İlkokulu öğrencisi Cafer Kocaarslan, 7. olan Kıbrıs İlkokulu öğrencisi İsmail Batuhan Cinaz ve 9. olan Kıbrıs İlkokulu öğrencisi Ezra Mine Kavuran madalya kazandı.
10 yaş kategorisine, 5. olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu öğrencisi Sıla Demirbaş, 6. olan Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Yiğit Hızlan ve 7. olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu öğrencisi Özden Bulut madalya kazandı.
12 yaş kategorisinde ise Fatih Ortaokulu öğrencisi Orhan İri, 5. olarak madalya almaya hak kazandı.
Satranç Federasyonu Yatağan Temsilcisi Kutlu Can, başarılı bir turnuva geçirdiklerini dile getirdi. Can, yaptığı açıklamada, “Sporcularımız, Milas’ta Yatağan’ı en iyi şekilde temsil ettiler. Turnuvaya sporcularını getiren tüm velilerimize ve onlarla orada ilgilenen İsmail Karaoğlan’a, ayrıca emeği geçen tüm idarecilerimiz ile öğretmenlerimize çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2014, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68