Yatağanlı sporcular ödüllerini aldı

Okul Sporları Yıldız Erkekler Çim Hokey Turnuvası Şampiyonu Bozüyük Ayser-Kazım Eren Ortaokulu öğrencileri ile ulusal ve uluslar arası turnuvalardan dereceyle dönen güreşçi öğrencilere, düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Yatağanlı sporcular ödüllerini aldı
 Zonguldak’ta düzenlenen Okul Sporları Yıldız Erkekler Çim Hokey Turnuvası’nın şampiyonu Bozüyük Ayser-Kazım Eren Ortaokulu öğrencileri ile Slovakya’da düzenlenen Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonası’nda dünya beşincisi olan METEM öğrencisi Derya Kayar ve Türkiye Güreş Şampiyonası’nda Türkiye üçüncüsü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu öğrencisi Kader Kavakçı’ya, başarılarından dolayı Yatağan Belediye Meclisi tarafından ödül verildi.

Yatağan Belediyesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen ödül törenine, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Belediye Meclisi üyeleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Çüngür, okul idarecileri, öğretmenler, antrenörler ve sporcular katıldı.

Ödül töreninde konuşan Yatağan Belediye Başkanı Işık, Bozüyüklü sporcuların, tıpkı Bencik Mahallesi’ndeki okçuluk takımı gibi spor sahası olmadığını fakat katıldıkları tüm yarışmalardan ödülle döndüğünü hatırlattı. Spor sahası olmasının başarılı olmayı beraberinde getirmediğine vurgu yapan Işık, şampiyon olan çim hokeyi oyuncuları ve güreşçileri kutladı.

Bozüyük Mahallesi’ndeki çim hokeyi sporcularının ve Bencik Mahallesi’ndeki okçuların başarılarının Muğlalılar tarafından sahiplenildiğini söyleyen Işık, “Taş yerinde ağırdır diyerek hepinizi Yatağanspor çatısı altında görmek istiyorum. Sizler, Yatağan’ın çocuklarısınız. Herkes kendi memleketinden sporcu yetiştirsin. Muğlalılar bu duruma alınmasın ama ben hepinizi yeşil-siyahlı formayla görmek istiyorum. Her zaman arkanızda olacağım” dedi.

Konuşmanın ardından, Belediye Başkanı ve Belediye Meclisi üyeleri tarafından sporculara ödülleri dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2014, 19:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
gokilkim48
gokilkim48 - 7 yıl Önce

Ortada başarı varsa haşmet oradadır zaten hiç şaşırmadım sporcu dostu ve tesisler kralı bizim başkan. Yarı olimpik yüzme havuzu yarım hali sahalar perişan aman ne olacak oğlunun barış sitesinde havuz varya birtane ne gerek var dimi büyük başkan...

SIRADAKİ HABER

banner68