banner80

Yatağanlı, tehlikenin farkında mısın?

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) Yatağan’da neredeyse her 300 vatandaştan birinde var. Kovid-19’dan peş peşe ölümlerin de yaşandığı Yatağan’da, geniş güvenlik tedbirleri alınacağı öğrenildi.

Yatağanlı, tehlikenin farkında mısın?

Çin’de ortaya çıkarak tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19), Yatağan’da şu kadar yapılan testlerde yaklaşık 150 kişide tespit edildi. Neredeyse 600 kişinin tedbir amaçlı karantinada tutulduğu ilçede, peş peşe gelen ölüm vakaları panik havasını arttırdı.

Test sonuçları pozitif çıkan vatandaşlardan bir kısmı hastanelerde yoğun bakım ve entübe servislerinde tedavi görürken, hastalık belirtisi olmayan birçok vatandaş, tedavilerini evlerinde sürdürüyor.

İlgili kurumların aralıksız süren denetimlerinde karantinada olmasına rağmen evinden dışarı çıkan vatandaşlar tespit edilerek Kredi Yurtlar Kurumu’nun yurduna götürülüyor. Ayrıca karantina kurallarına uymayanlara da ciddi cezalar uygulanıyor.

Edinilen bilgilere, ilgili kurumlar cuma günü(bugün) düzenleyeceği toplantıyla, ilçedeki tedbirleri artıracak. Vaka sayılarının kontrolden çıkmasından çekinen ekipler, denetimlerini de sıklaştıracak.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68