Yatağanlı usta oyuncu, son yolculuğuna uğurlandı

Yatağanlı sanatçı Turan Özdemir, doğum yeri Yatağan ilçesinde dostları ve sevenleri tarafından toprağa verildi.

Yatağanlı usta oyuncu, son yolculuğuna uğurlandı
 Muğlalı yönetmen Yüksel Aksu'nun yönetmenliğini yaptığı “Dondurmam Gaymak” filminin başrol oyuncusu Özdemir, İstanbul Beykoz'daki evinde kalp geçirerek hayatını kaybetti.

Yatağan ilçesindeki Yeni Mahalle Camisi’nde ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazına sanatçının eşi Müzeyyen, çocukları Ozan ve Ezgi Özdemir, Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, yakın dostu Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık, sinema ve tiyatro camiasından yakın dostları ve vatandaşlar katıldı.

Sanatçı Turan Özdemir'in ağabeyi Esat Özdemir, cenaze töreninden önce yaptığı açıklamada, "Ani bir ölüm oldu. Çok üzüldük. Kalp krizi sonucu öldü. Bir hafta önce beraberdik. Geçen hafta cuma günü Bodrum'a uğurladım. Bodrum'dan da İstanbul'a gideceğini söyledi" dedi.

Dondurmam Gaymak filminde eşi rolünü oynayan Gülnihal Demir, "İlk profesyonel anlamdaki rol arkadaşımdı. Değerli bir insandı. Sözün bittiği yerdeyiz. Şok olduk beklemiyorduk. Üzgünüz. Toprağı bol olsun, mekanı cennet olsun" dedi.

Dondurmam Gaymak filminin Yönetmeni Yüksel Aksu, "Anlatacak bir şey yok. Ağabeyini kaybetmiş gibi oluyorsun. Oyuncun olunca evladın gibi oluyor. Başka ve farklı bir duygu. Henüz salim bir his içinde değilim" dedi.

'Kalk Gidelim' dizisinde muhtar rolünü oynayan sanatçı Emin Gürsoy, "Güzel bir insandı. Şuraya bakıyorum. Çok seveni varmış. Kendisini 1986 yılından bu yana tanırım. Benim hocam sayılırdı kendisi. Beni konservatuara hazırlayan kişiydi. Ben eksikliğini hissedeceğim" dedi

“Turan Özdemir” ismi yaşatılacak

Turan Özdemir'in çocukluk arkadaşı olduğunu belirten Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, "Babası Ahmet Necati Özdemir de belediye başkanımdı. Dayısı Kaya Özdemir ise Beşiktaş'ın ünlü futbolcularından biriydi. Özdemir Ailesi, sanat, kültür spor ve yöresel hizmetleri ile ilçemize adını yazdırmış damgasını vurmuştu. Turan kardeşim de ilçemizin ilimizin gelenek göreneklerini sinema dünyası ile tüm Türkiye'ye ve dünyaya tanıttı, kişiliği ile küçük, büyük herkese örnek oldu. Onun adını kültür ve sanat festivallerinin düzenlendiği amfi tiyatromuza vereceğiz. Bunu da ilk kez burada açıkladım. Toprağı bol, ruhu şad olsun" diye konuştu.

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ise, “Bugün sadece Yatağanımız değil, ülkemiz de çok kıymetli bir evladını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına da baş sağlığı diliyorum. Turan Özdemir, rol aldığı dizi ve filmlerde, bölgemizin kültürünü ve şivesini ülkemize tanıtma noktasında çok önemli vazife üstlendi” dedi.

İstanbul'da kalp krizi sonucu yaşamını yitiren sanatçı Turan Özdemir'in cenaze namazı Yatağan Merkez Yeni Mahalle Camiinde İkindi namazı sonrası kılınan cenaze namazı sonrası Yatağan Şehir Mezarlığında toprağa verildi. Sanatçının toprağa verilmesi esnasında yakın dostu yönetmen Yüksel Aksu gözyaşlarına hakim olamadı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 08:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47