Yatağanlılar, dolandırıcılara ve uyuşturucuya karşı uyarıldı

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında belirli aralıklarla düzenlenen “Vatandaş Buluşması” toplantısı, “dolandırıcılara ve uyuşturucuya karşı önlem” konusuyla gerçekleştirildi.

Yatağanlılar, dolandırıcılara ve uyuşturucuya karşı uyarıldı

Son zamanlarda Yatağan’da bazı vatandaşların telefon dolandırıcıları tarafından dolandırılması Yatağan polisi ve jandarmasını bu konuda harekete geçirdi. Yatağan Kaymakamlığı bu konuda her Mahallede toplantılar yaparak halkı bilgilendirme kararı aldı. 

Bu kapsamdaki ilk toplantı Konak Mahallesinde belediye karşısındaki kahvehanede yapıldı.  Toplantıya, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Ermiş, Jandarma Komutanı Onur İstanbul, Konak Mahalle Muhtarı Gülgün Kaptan, diğer ilgililer ve vatandaşlar katıldı.

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek yaptığı konuşmada, “Bundan öncede çok sayıda halkla buluşma toplantıları yapıp,  sorunları dinledik ve çözüm ürettik. Halkla buluşma toplantılarımız bundan sonra, ‘Dolandırıcılara ve uyuşturucuya karşı önlem’  toplantıları olarak devam edecek.  Geçtiğimiz hafta içeresinde bir memur ve bir iş adamı telefon dolandırıcıları tarafından dolandırıldı. Bu konuda ve uyuşturucu ile mücadele konusunda halkımızın güvenlik güçlerine yardımcı olmaları gerekiyor. Ben polisim, savcıyım, askerim diyerek kimse sizlerden para istemez bu durumda telefonu kapatıp şikâyetinizi bildirin. Bu kişilere itibar etmeyin inanmayın” dedi.

Polis yetkilileri de yan kesici, kapkaççı ve hırsızlık gibi diğer konularda alınması gereken önlemleri anlattılar.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER