Yatağanlılar ucuz ve doğal balıkla buluşacak

Köyceğiz’de faaliyet gösteren Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi (DALKO), Yatağan ilçesinde satış yeri açtı. Günlük doğal balıkların satışının yapıldığı işletme, ilk gününden yoğun talep gördü.

Yatağanlılar ucuz ve doğal balıkla buluşacak

Köyceğiz’de faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en büyük dalyancılıkla faaliyet gösteren balıkçılık kooperatifi olan 500 ortaklı ve 80 sabit personeli olan Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi (DALKO), Yatağan ilçesindeki pazar yerinde satış mağazası açtı.

Kooperatifin 7’nci satış yerinin Yatağan’da açtığını belirten Kooperatif Başkanı Arif Yalılı, 50 yıllık tecrübeyle vatandaşları sağlıklı ve ucuz balıkla buluşturduklarını belirterek, “Amacımız, ürünümüzü artırmak ve özellikle bölge halkına ucuz ve doğal balık yedirmektir. İşletmelerimizdeki tezgahlarımızda hiçbir zaman kültür balığı yer almamaktadır. 7 satış yerimizde satılan balıklarımızın bir kısmını da özellikle Arap ülkeleri olmak üzere yurt dışına ihraç ediyoruz. Türkiye’nin en gözde kefalleri Köyceğiz’den çıkmaktadır. Bunun yanı sıra Dalyan’dan çıkan tüm balıkları tezgahlarımızda vatandaşlarımızla buluşturacağız. Şuan ekonomik açıdan zor günler geçiren insanlarımıza böyle bir hizmet vermekten dolayı mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdurrahim ceylan iyi parti belediye meclis üyesi
Abdurrahim ceylan iyi parti belediye meclis üyesi - 11 ay Önce

Yatağanımıza Hayırlı olsun sizlerden ricam özellikle pul temizliğini iyi yapmanız tazeliginden zaten şüphemiz olmayacak

SIRADAKİ HABER

banner68