Yatağanlılara Yatağan’ı tanıttı

Muğla Kent Konseyleri Birliği Başkanı Hamdi Topçuoğlu tarafından yapılan “Yaşadığımız coğrafya Karya” adlı sunumda, Yatağanlılara Yatağan coğrafyasının geçmişi anlatıldı.

Yatağanlılara Yatağan’ı tanıttı
 Yatağan Kent Konseyi, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Yatağan Şubesi işbirliği ile düzenlenen “Yaşadığımız coğrafya Karya” adlı programda, aslen Yatağanlı olan Muğla Kent Konseyleri Birliği Başkanı Hamdi Topçuoğlu tarafından sunum gerçekleştirildi.

Yatağan Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, ADD Yatağan Şube Başkanı Mahmut Ayık, CKD Yatağan Şubesi yönetimi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşların katılımıyla düzenlenen program, Yatağan Belediyesi Toplantı Salonu’nda düzenlendi.

Programın açılış konuşmasını yapan Arslan, Yatağan Kent Konseyi’nin bundan sonra buna benzer bilinçlendirici etkinliklere devam edeceğini belirterek, “Yaşadığımız coğrafya Karya” ile Yatağan’da kimlerin, nasıl yaşadığını öğrenme imkanı bulacaklarını söyledi.

Topçuoğlu ise, bugüne kadar yazdığı 17 kitabın çıkış noktasının Yatağan olduğunu ifade etti. Kitaplarıyla birlikte Yatağan’ın adını her kesime duyurduğunu söyleyen Topçuoğlu, kitaplarında Katrancı’dan Göktepe’ye kadar, tarihi yerlerin anlatılarak bu coğrafyanın tanıtıldığının altını çizdi.

Bugüne kadar ulusal ve uluslar arası bir çok sunum yaptığını kaydeden Topçuoğlu, kendi memleketinde memleketini tanıtıyor olmasından dolayı ilk defa bu kadar çok heyecanlı olduğunu söyledi.

Program sırasında, Hamdi Topçuoğlu tarafından yazılan ve çeşitli sanatçılar tarafından bestelenen şarkılar çalınırken, programın sonunda Hamdi Topçuğlu kitaplarını okurları için imzaladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2014, 10:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayhan özdemir
ayhan özdemir - 7 yıl Önce

yaptığın çalışmaları önemsiyorum. ancak yukarıdaki fotoğrafı görünce yatağan lı olarak üzüldüm. toplam 10 kişi. sizi yanlız bırakarak neler kaçırdıklarının farkında değiller herhalde. izmirden selamlar

SIRADAKİ HABER

banner68