Yaya kaldırımı otopark oldu, konunun muhatabı bulunamıyor

Yatağan ilçesinde yayaların kullandığı kaldırımların, duyarsız vatandaşlar tarafından kullanılan araçlar tarafından işgal edilmesi, yayaların tepkisini çekiyor.

Yaya kaldırımı otopark oldu, konunun muhatabı bulunamıyor
 Yatağan ilçesindeki araç park krizi giderek büyüyor. Araçlarını uygun olmayan yerlere koyan sürücülerin yanı sıra kaldırımları otoparka çeviren duyarsız sürücüler, kaldırımdan yürümek isteyen vatandaşların tepkisini çekiyor.

Özellikle cumartesi semt pazarının kurulduğu gün İnönü Bulvarı üzerindeki kaldırımlara araçlarını koyarak, pazar alışverişlerini yapmayan giden sürücüler nedeniyle, yayalar yolda yürümek zorunda kalıyor ve bu durum da kaza riskini de beraberinde getiriyor.

Sıcak hava nedeniyle kaldırımlarda bulunan ağaçların altındaki gölgelik alana araçlarını park eden vatandaşlara tepki gösteren yaya Turgay Mutlu ile Ersan Karakuş, kaldırımların yayalara ait olduğunu söyledi.

Mutlu ve Karakuş, her zaman yaşanan sıkıntıyı sürekli olarak emniyete ve belediye ekiplerine ilettiklerini, fakat iki kurumun da topu birbirlerine attığını, bir türlü sonuç alamadıklarını söylediler.

Sürücülerin ve ilgili kurum yetkililerinin daha duyarlı olmasını isteyen yayalar, ilçenin değişik noktalarında da yaşanan benzer sorunların bir an önce çözülmesini talep ettiler.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2016, 19:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95