Yayman; “Bir yere gittiğimiz yok, Muğladayız”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için adı geçen Muğla Vali Yardımcısı Mestan Yayman dün Yatağan’daydı. Başka bir ile tayini çıktığıyla ilgili sorumuzu; “Bir yere gittiğimiz yok, Muğladayız” şeklinde cevaplayan Yayman, aday adaylığının sinyallerini vermiş oldu.

Yayman; “Bir yere gittiğimiz yok, Muğladayız”
 AK Parti’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olarak gündeme gelen Vali Yardımcısı Mestan Yayman dün Yatağan’daydı.

Belediye Başkanlığı aday adaylığı ile ilgili haberlerin gündeme gelmesinin ardından, tayin meselesiyle de gündeme gelen Mestan Yayman konuyla ilgili sorumuzu; “Bir yere gittiğimiz yok, Muğladayız” ifadeleriyle cevaplayarak aday adaylığının sinyallerinin vermiş oldu.

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toksöz ile birlikte; Yatağan Muhtarlar Derneği, Tes-İş Sendikası, Maden-İş Sendikası, Minübüscüler Kooperatifi, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ziraat Odası, Kamyoncular Kooperatifi gibi sivil toplum örgütlerini ziyaret eden Mestan Yayman’ın son durağı ise Demeç Gazetesi oldu.

Mestan Yayman’a ziyaretler sırasında AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toksöz’ün yanı sıra AK Parti Yatağan İlçe Yönetim Kurulu üyeleri de eşlik ederken, Mestan Yayman; “Gerçekleştirilen ziyaretlerin kamu oyu yoklaması yapmaya yönelik olduğunu söyleyebiliriz. Pek çok sivil toplum örgütü ziyaret edildi. Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na talip olabileceğimizi daha önce de belirtmiştim. Ancak her seçmen aday olmaya hak sahibi. Bu farklı bir süreç, Muğla’ya hizmet etmek boynumuzun  borcu” dedi.

AK Parti’nin aday adayları hakkında açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Mustafa Toksöz ise; “Bütün büyükşehir ve ilçe belediye başkanı adaylarımızın Genel İdare Kurulumuz tarafından alınacak olan kararın ardından kamu oyu ile paylaşılacağını belirtmiştik. Ancak bu süre zarfından aday adaylarımızın gereken çalışmaları yürütmesi gerekli. Bilindiği üzere Vali Yardımcımız sayın Mestan Yayman’ın Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçtiği gibi benimde Yatağan Belediye Başkanlığı için adım geçiyor.

Bu yönde niyetlerimiz olabilir.

Ancak Genel Merkezimizin açıklayacağı tarihle birlikte bu konular netlik kazanacak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2013, 18:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖZCAN
ÖZCAN - 6 yıl Önce

muğla büyükşehir beyediye başkan adayliğini açiklayan muğla vali yardimcisi mestan yayman' a ve muğla halkina hayirli olsun.
ak partinin muğla büyükşehir adayini tespit ederken, adaylar içerisinde en uygun adayin mestan bey olduğuna dikkat etmelidir.
neden ise mestan yayman uzun yillar muğla'da vali yardimciliği yapti, muğla'nin çocuğudur, yöreyi iyi biliyor, bürokrasi tecrübesi yüksektir ve ak partinin belediyecilik konseptine en uygun profile sahip kişidir.
hizmet bekleyen muğlali vatandaş

seyhan k.
seyhan k. - 6 yıl Önce

eğitimi ile birikimi ile bürokrasi tecrübesi ile mestan yayman muğla miz için çok isabetli başkan adayidir. umuyorum ki muğlalilar uzun yillar muğla vali yardimciliği yapmasi nedeniyle mestan beyin halka yakinliği, çözüm bulmadaki yeteneğini bildiklerinden onu muğla büyükşehir belediye başkani seçerler. muğlamiz için, halkimiz için, mestan bey için hayirli olsun.

SIRADAKİ HABER