Yaz Kurslarının Açılışı Törenle Yapıldı

Yatağan Müftülüğü tarafından, Yatağan merkez, belde ve köy camilerinde öğrencilere yönelik açılan ‘Yaz Kur’an Kursları’nın açılışı dün düzenlenen törenle yapıldı. TEK Mehmet Akif Ersoy Camii’nde yapılan açılışa Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Yaz Kurslarının Açılışı Törenle Yapıldı
  

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yurt genelinde düzenlenen ‘Yaz Kur’an Kursları’nı Yatağan merkez, belde ve köy camilerinde hizmete açan Yatağan Müftülüğü, kursların açılış törenini dün TEK Mehmet Akif Ersoy Cami’inde yaptı.

Yatağan Müftüsü Şahabettin Yılmaz ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe; Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in yanı sıra, Yatağan Emniyet Müdürü Oğuz Kaan Akçal, Muğla İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Şahbaz ve Yatağan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal  ile çok sayıda davetli katıldı.

Yeşilbağcılar Taşkesik Camii İmamı Erdem Teke’nin sunumuyla gerçekleştirilen açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlarken, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in mesajının okunması okunmasıyla devam etti ve  yapılan konuşmalarda ‘Yaz Kur’an Kursları’nın önemine vurgu yapıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz; “Sayın Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Görmez’in de belirttiği gibi; Yaz tatiline girdiğimiz şu günlerde, ailelerimize düşen önemli bir görev ve sorumluluk yarınlarımızın  teminatı olan çocuklarımızın dini - manevi eğitimlerini en güzel şekilde almalarını sağlamaktır. Her yaz tatili döneminde düzenlenen ‘Yaz Kur’an Kursları’nda çocuklarımıza Kur’an’ı okuma ve anlamını öğrenme yanında temel dini bilgiler, insani ve ahlaki erdemler, sevgili Peygamberimizin örnek hayatı öğretilmektedir. Çocuklarımızın toplumla ve kendisiyle barışık bireyler olarak yetişmesi, din konusunda sağlıklı bilgi edinmeleri , din eğitimini yeterli düzeyde, zamanında ve doğru yöntemlerle öğrenmeleri önemli.

Bu kapsamda bizlerde Yatağan Müftülüğü olarak Yaz Kuran Kurslarımızı bugün (dün) hizmete açtık. 23 Ağustos tarihine kadar devam edecek olan kurslarımız kapsamında eğitim gören öğrencilerimize katılım belgeleri takdim edilecek ve kurslar Yatağan merkez camilerimizin yanı sıra bütün köy ve belde camilerimizde de düzenlenecek. Kurslara katılan bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullanırken, açılış sırasında katılımcılara seslenen Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ise açılan kursların önemine vurgu yaptı.

Bütün öğrencilerin yaz tatilini açılan kurslarla değerlendirebileceğine değinen Kaymakam Tanrıseven; “Müftülüğümüz tarafından düzenlenen ‘Yaz Kur’an Kursları’nın açılışında bir araya gelmiş bulunuyoruz. Düzenlenen kurslar öğrencilerimizin dini bilgileri en doğru şekilde öğrenebilmesi açısından önemli. Müdürlüğümüzün yaz döneminde çocuklara yönelik düzenlediği kursların yanı sıra, yetişkinlere yönelik düzenlediği kurslarda mevcut. Kurslara katılan öğrencilerimize başarılar diliyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Merkez Aşağı Camii Müezzin Kayyımı Hafız Süleyman Bayram’ın yanı sıra, Güler Beyza Girgin ve  Ceylin Şener isimli öğrenciler tarafından Kur’an tilaveti yapıldı, Huriye Sultan Bayram adlı öğrenci İstiklal Marşı’nı seslendirdi, Ece Yıldırım adlı öğrenci ise seslendirdiği ilahiyle programa renk kattı.

Ayrıca etkinlik sonunda, Yaz Kur’an Kursları’nın “Gel Bu Yaz Kur’an-ı Kalbine Yaz” sloganıyla sürdürüleceği belirtildi.  

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2013, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER