“YAZIK OLDU YATAÄžAN'IMIZA YAZIK OLDU”

“YAZIK OLDU YATAÄžAN'IMIZA YAZIK OLDU”

“YAZIK OLDU YATAÄžAN'IMIZA YAZIK OLDU”

GELİ MÜESSESE MÜDÜRLÜÄžÜ'NE...! YAZIK OLDU YÜKSEL AKINA..!

 Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği, Yatağan Sanat ve Kültür Derneği Başkanı ve Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Åžubesi Önceki Başkanlarından Ali Akalp, Yüksel Akın ile ilgili Basın açıklamasında bulundu.

 Ali Akalp tarafından yazılı olarak yapılan açıklamada; “Ben GELİ'den emekli oldum. Maden İşçileri Sendikası Yatağan Åžubesi'ni ben kurdum. Yıllarca Sendika Åžube Başkanlığı yaptım. Çok müdürler, çok yöneticiler gördüm. Hepsini ayrı ayrı değerlendirecek değilim. Bunlar şu an konumuz değil. Konumuz Sayın Yüksel Akın. Yüksel Akın bir köy çocuğu, üretenin yanında, üretimin en verimli olması gerektiği şekilde çalışan, çalışana destek veren, son derece kibar, saygılı, herkesle iyi geçinmeye çalışan, Atatürk Milliyetçisi, Vatanını, Toprağını seven bir insandır. Ben ne müdürler gördüm, çalışanı tepeden bakan, emeği sömüren, iktidar partilerinin bir dediğini iki etmeyen, asalak işe yaramayan çalışanları gölgede, kolay işlerde dolgun maaşla çalıştıran, iktidardan yana olanların rahat ettiği, babalarının çiftliği gibi hareket edenleri gördüm. Benim Sendika Başkanlığı yaptığım dönemde Yüksel Akın Müdür Yardımcısıydı. Zaman Zaman görüşürdük. Hiçbir zaman sürtüşmemiz olmadı. Åžimdiki sendikacılar çok şanslı, Yüksel Akın'la çalışmak isterdim.

Sınavları bahane ederek, Kamu iktisadi Teşekkülleri diğer yerlerde zarar ederken, Her sene Üretimde ve Vergide rekor kırarken, istediklerimiz madem olmuyor? Bizde seni görevden alır, istediğimiz yandaşı buraya atar, bu çiftliği istediğimiz gibi arpalık olarak kullanırız anlayışından kaynaklanıyor. Beyler, Pir Sultan'ın dediği gibi, “gün olur devran döner” bir gün hesap sorulur. İnsanlara zulüm ederken vicdanlı davranmak lazım.

Kamu yöneticilerini rahat bırakın, kendi ikballeriniz için kurumları heder etmeyin, Bu ülke bizim, hepimizin. Üç gün iktidar oldunuz diye kimse kimsenin kulu kölesi değil. O İnsanların gururu ile oynamayın.

Yüksel Akın Müdür Yardımcılığından, Bölge Müdürü, sonra GELİ Müessese Müdürü oldu. Başarılı bir Müdür. Gerçi, bizim ülkemizde biraz başarılı oldun mu, hemen kızağa ya da fizana derler. Neden? Çünkü arpalık onlarındır. Åžunu unutmayın, Cumhuriyet'in en büyük kazanımı Kamu İktisadi Teşekküller, yani KİT'lerdir. Ekonominin can damarıdır. Yüksel Akın Üretim Rekortmenidir. Tabi İşçisiyle, sözleşmelisiyle, Memuru ile tüm emeği geçenleri kutluyorum. Bende eski bir çalışan olarak, onlarla yaşadığım sürece onur ve gurur duyacağım. Birileri diyecek ki, ne kadar yağcı adam, neler yazmış, bir de eski sendikacı olacak diyecek. Evet, bunun adı yağcılıksa Yüksel Akın'a, GELİ çalışanlarına yağcılık yapıyorum, çünkü orası benim eski kurumum. Biz bir aileydik sonuna kadar öyle kalacak.

Gelelim Yüksel Akın'a; Üretim Rekortmeni yani mevcut koşullarda en çok kömür çıkaran, çıkardığını satan, işçisinin, memurunun her türlü hakkını koruyan, Dekapaj yapılan yani kömürü çıkardıktan sonraki alanları düzleyerek, binlerce zeytin ağaçları diktiren, Av Yaban Hayatı için ocak içindeki Av Hayvanlarını koruyan, üremelerini sağlayan, gerek sosyal site lojmanlarını gerek Müessese Müdürlüğü işyerini cennete çeviren, Yatağan İlçemizin merkez, beş belde ve 39 köyünün her ihtiyacına cevap vermeye çalışan, Eskihisar Köyü Stratonikeia'daki kazıya maddi manevi katkı yapan, herkese yardımcı olmaya çalışan bir yönetici idi. Duydum istifa etmiş. Ankara ya kızağa Müşavir olarak ataması yapılacakmış.Çok yazık, Müşavir deyince çok yüksek makam aklınıza gelmesin. Ankara'da bir oda verirler, başka yerlerde de böyle çalışkan olup tayini çıkarılan müdürler varsa o odada akşama kadar hiçbir iş verilmeden adeta ceza verilip, istifa etmek suretiyle kurumdan emekli olmalarını beklerler. Yerlerine, iktidarın göbekten bağlanacağı birilerini atarlar ve kendilerine ve yandaşlarına hizmete devam ederler. Sakın ola ki alınacak 47 işçi sınavı iptal edip yeniden yandaş sınavla işçi almaya kalkmayın, Yatağan halkı bu işi yakından takip edecek, hakkı olanlar işe başlayacak. Doğrusu bu. GELİ kimsenin çiftliği değil. Olmayacak ta....!

Yazık oldu ,Yatağan'a...! Yazık oldu GELİ çalışan personeline..! Yazık oldu Yüksel Akın'a...! Benim bildiğim Yüksel Akın Ankara'ya gider. Orada göreve başlar, Tıpkı Milaslı Hemşerimiz Muhammet Koban gibi Müessese Müdür Yardımcısı iken, kızağa alınıp, Ankara da uzman yapılıp, Aydın İdari Mahkemesi Kararı ile GELİ Milas İşletme Müdürlüğü'ne atandığı gibi Yüksel Akın'da  Mahkeme kararı ile eski yerine gelir, hem de yerel seçim öncesine rastlarsa, hep beraber Dibekderesi'nden davul zurnayla bu olanları ve olacakları kutlarız. Zararın neresinden dönülürse kârdır derler. Hâlâ bir umut var içimde, sağduyu her zaman hâkim olmalı. Adalet er veya geç tecelli eder. Umarız geç olmaz. Geç gelen Adalet Adalet değildir. Saygılarımla” deniliyor.

Ali Akalp Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği

Yatağan Sanat ve Kültür Derneği Başkanı - Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Åžubesi önceki Başkanlarından

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68