Yeni adı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı oldu

Yapımı tamamlanan ve çevre düzenlemesi süren İnönü Bulvarı’nın ismi, gerçekleştirilen Yatağan Belediye Meclisi toplantısında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı olarak değiştirildi.

Yeni adı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı oldu

Yatağan Belediye Meclisi’nin toplantısı, belediye başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda, Cumhur İttifakı üyeleri tarafından yapımı tamamlanan İnönü Bulvarı’nın isminin değiştirilmesi önergesi geldi.

AK Partili ve MHP’li meclis üyelerinin verdiği önergede, İnönü Bulvarı’nın isminin Gazi Mustafa Kemal Atatürk olarak değiştirilmesi önerilirken, CHP'li meclis üyeleri de önergeye destek vererek aynı önergeyi meclis başkanlığına sundu. Yapılan oylamada, bir çekimsere rağmen önerge meclisten karar olarak geçti.

Alınan bu karar, Yatağan Kaymakamlığı ve Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’nin de onaylamasıyla birlikte uygulamaya geçecek.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, toplantı sırasında yaptığı açıklamada, “İnönü Bulvarı, yoğun ve başarılı bir çalışmanın ardından yeni siluetine kavuştu. Çevre düzenlemesinin de tamamlanmasıyla birlikte Yatağan’ın en güzel projesi olacak. Yatağan’ın en güzel ve en önemli projesi için ona yakışır bir isim gerekirdi. Bunun için de en uygun isim, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Zaten bulvardaki aydınlatma sistemlerinde Atatürk’ün fotoğraflarına da yer vermiştik. Bu doğrultuda, bulvarımızın yeni isminin Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı olarak anılmasını uygun gördük. Yatağanımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68