Yeni “Atiye”nin konusu, Lagina olabilir!

Netflix’in Atiye dizisinin uyarlandığı ‘Dünyanın Uyanışı’ kitabının yazarı Şengül Boybaş, Lagina Kutsal Alanı’nı gezdi. Kentte incelemelerde bulunan Boybaş, Hekate’ye hayran kaldığını belirterek, Hekate’yle ilgili kitap ve senaryo projesine başlayacağını söyledi.

Yeni “Atiye”nin konusu, Lagina olabilir!

Son yıllarda en çok izlenen ve beğeniyle karşılanan dizilerinden olan Atiye’nin uyarlandığı ‘Dünyanın Uyanışı’ kitabının yazarı Şengül Boybaş, Turgut Mahallesi’ndeki Lagina Kutsal Alanı’na geldi.

Alanda gezerek incelemelerde bulunan Boybaş, Stratonikeia ve Lagina Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt’ten Lagina ve burada bulunan Hekate Tapınağı hakkında bilgiler verdi.

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Boybaş, “Lagina’ya, Hekate’yi araştırmak için geldim. Gelip bölgeyi gezdikten sonra Hekate’ye ve Lagina’ya hayran kaldım. Burası gerçekten muhteşem bir yer ve hikayesi gerçekten dikkat çekici. Hekate ile ilgili yeni bir kitap projesi hazırlığı yapıyorum. Belki devamında senaryoya aktarıp film veya dizi olmasını sağlayabiliriz” dedi.

Hatırlanacağı üzere, Atiye dizisinin yayınlanmaya başladığı dönemin ardından diziye konu olan Şanlıurfa’daki Göbeklitepe’ye yerli turistlerin ziyaretinde ciddi bir artış yaşandığı görülmüştü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68