Yeni Devlet Hastanesi, 1 Şubat’ta teslim alınacak

Yapımı tamamlanmak üzere olan ve ufak rötuşların yapıldığı Yatağan’ın yeni devlet hastanesinin 1 Şubat 2021 tarihinde geçici kabulünün yapılacağı öğrenildi.

Yeni Devlet Hastanesi, 1 Şubat’ta teslim alınacak

Yatağan’daki mevcut hastanenin yetersiz kalması nedeniyle yapımına başlanan ve kısa süre içerisinde tamamlanması planlanan yeni devlet hastanesinde çalışmalar gece gündüz aralıksız sürüyor.
Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gönderilen geçici kabul kontrol komisyonunun 28-29 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen son kontrollerinde, yeni hastanenin geçer not aldığı öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre, inşaatı süren Yatağan Devlet Hastanesi’nin tamamlanmasıyla teslim edilmesi için geçici kabul eksikliklerinin giderildiği öğrenildi. Bu eksikliklerin giderilmesiyle birlikte, 1 Şubat 2021’de hastanenin geçici kabulünün yapılacağı öğrenildi.
Yapılan kontrollerde, hastanenin açılmasına engel herhangi bir büyük büyük bir eksiklik olmadığı gözlemlenirken, hastanenin 1 Şubat’a yetiştirilmesi için sabah erken saatlerden itibaren gece yarısına kadar özellikle marangoz ve elektrik ekipleri başta olmak üzere çok sayıda personel, yoğun mesai harcıyor.
Bu çalışmalar sırasında, güvenlik ve işçi sağlığı için hastanenin ışıklarının açık bırakıldığı ve bu sırada aydınlatma sisteminde oluşabilecek aksaklıkların da test edildiği öğrenildi.
Yakılan ışıkların özellikle sosyal medyada tepkiye neden olmasıyla merak konusu haline gelen hastane inşaatının elektrik giderinin kim tarafından karşılandığı sorusu ise cevap buldu. Geçici kabulü yapılana kadar yeni hastane inşaatında kullanılan tüm elektriğin ödemesi, yüklenici firma tarafından karşılanacağı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68